‘Şehitlere saygısızlık’ demişti: ‘Bedelli askerlikle ilgili bir ihtiyaç var’

Erken seçim kararı öncesi 'bedelli askerlik şehitlere saygısızlık' diyen Erdoğan: TSK zaten ciddi oranda profesyonel orduya geçmiş durumda... Ama şimdi bu bedelli askerlikle ilgili de bir ihtiyacın olduğu ortada....'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “Bedelli askerlikle ilgili de bir ihtiyacın olduğu ortada. Temennimiz o ki inşallah seçimlerden sonra bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ile oturacağız, konuşacağız” dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazını Üsküdar’daki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii’nde kıldı.

“BİR İHTİYACIN OLDUĞU ORTADA”

Kalıcı bedelli askerlik ile ilgili soru üzerine  Cumhurbaşkanı Erdoğan, ” O tabii çok ayrı bir konu. Kalıcı bir bedelli askerlikten öte, bir defa bedelli askerliğin sınırı ne olacak, şartları ne olacak? Bu konuda tabii bunu belirleyecek olan bir yerde de herhalde biz siviller olmaktan öte askeri erkan. Yani Genelkurmay. Onlarla oturacağız, konuşacağız. Genelkurmay Başkanlığımız bize şu kadar asker gerekiyor dediği zaman biz kalkıp da Genelkurmay’ın bu talebini bir kenara koyamayız. Türkiye’de şu anda zaten bizim silahlı kuvvetlerimiz ciddi oranda profesyonel orduya geçmiş durumda hala da devam ediyor. Ama şimdi bu bedelli askerlikle ilgili de bir ihtiyacın olduğu ortada. Temennimiz o ki inşallah seçimlerden sonra bunu Türk Silahlı Kuvvetleri ile oturacağız, konuşacağız. İhtiyaç nedir? Yaş sınırları ne olacak? Bunları belirledikten sonra da bunun adımını atacağız” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ