Şanlıurfa’da AKP’li Mustafa Göktaş: Erdoğan’a oy verin cennetin anahtarı cebinizde

Şanlıurfa’da Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AKP) Eyyübiye Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Göktaş, 31 Mart seçimlerinde “Erdoğan’a oy verin, cennetin anahtarı cebinize girsin” vaadinde bulundu.
AKP’li siyasetçilerin yerel seçimler kapsamında dini duyguları seçim çalışmalarında propaganda malzemesi yapması toplumun birçok kesimi tarafından tepkiyle karşılanıyor.

AKP Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar’ın, “Allah sizden emaneti ehline vermenizi emrediyor. Bu emir hepimiz için geçerli. Allah’ın karşısına çıktığınız zaman emaneti bize verdiğinizden dolayı size hesap sormayacak” skandal ifadeleri büyük tepki toplamıştı.

Skandal sözlerinin ardından AKP’den her hangi bir açıklama gelmezken ifadelerin sahibi Mehmet Kasım Gülpınar, “Sende kullan din benim tel elimde değil” açıklamasıyla aymazlığını ilan etti.


AKP’li Milletvekili Gülpınar’ın bu açıklamalarının ardından Şanlıurfa’da ikinci skandal bir olay yaşandı. AKP’den siyaset yapan Mustafa Göktaş, partisinin Karaköprü adayı Metin Baydilli’ye destek olduğu bir organizasyon sırasında yaptığı konuşmasında, vatandaşa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a oy vermelerine karşılık cennetin anahtarını alacakları vaadinde bulundu.

“Analarım, bacılarım, Allah için Peygamber için Metin Baydilli’ye destek çıkın.” diyen Mustafa Göktaş, “Ben 32 devlet gezdim. Sudan’a gittim polisler beni kapıda karşıladı. Beni Erdoğan vatandaşı olarak karşıladılar alıp Ömer Beşir’in yanına götürdüler. Orada bir ay kaldım. Türkiye’nin 81 ili ve ilçesi 31 Mart’a Ak Parti’ye oy verin Erdoğan’a oy verin. Erdoğan’a oy verdikten sonra cennettin anahtarı cebinizdedir. Bunu iyi bilin” dedi.

 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ