‘Reis’i iktidara taşıyan güçler artık gitmesine karar verdi’

Odatv yazarı Hikmet Çiçek: AKP’yi ve Reis’i iktidara taşıyan güçler, artık Reis’in gitmesi gerektiğine karar vermiş görünüyor. Oluşturulan yeni konjonktür bunun işareti. İstanbul seçimleri kazanılsa da kazanılmasa da bu saat işleyecek. '


Odatv yazarı Hikmet Çiçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı iktidara taşıyan güçlerin artık gitmesine karar verdiğini ve ‘sakince gidişini hazırladıklarını’ öne sürdü.

Çiçek’in iddiasına göre ismini açıklanmasını istemeyen bir AKP yöneticisi şunları kaydetti:


“AKP’yi ve Reis’i iktidara taşıyan güçler, artık Reis’in gitmesi gerektiğine karar vermiş görünüyor. Oluşturulan yeni konjonktür bunun işareti. TÜSİAD’ın hemen tavır alması ve çok sayıda sanatçının gösterdiği tepki, Reis’in bir an önce gönderilmesine karar verildiğini gösteriyor. İstanbul seçimleri kazanılsa da kazanılmasa da bu saat işleyecek. Eğer seçimler iptal edilmeseydi, bu sürecin 2023’e kadar bir çeşit koalisyonla süreceğini düşünebilirdik. ‘Türkiye İttifakı’ söylemi bizi umutlandırmıştı. Fakat 3. Nesil AKP’liler Reis’i ikna ettiler. Bunlar AKP’yi bir rant partisine dönüştürenler. Artık bize düşen, Reis’in sakince gidişini hazırlamak. Yoksa hem Türkiye, hem parti, hem de Reis ve ailesi kötü bir miras bırakacak.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ