Oğan saldırı için MHP'li iki ismi işaret etti

MHP eski Milletvekili Sinan Oğan, kürsüde uğradığı saldırı için genel başkan yardımcısını işaret etti.
Siana Oğan, "Şevkat Çetin sen oğlunu gönder, senin oğlun yok mu? Semih Yalçın senin oğlun yok mu? Onu gönder. Bunların çocukları AKP ile ticaret yapacak, gariban ülkücüleri de tetikçi yapacak böyle bir sistem yok." dedi.

Genel başkanlığa adaylığını koyduktan sonra MHP’den ihraç edilen Sinan Oğan, kürsüde konuşma yaptığı sırada uğradığı saldırı ve Devlet Bahçeli’nin açıklamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, “Gerekirse Erdoğan ile birlikte Avrupa’ya giderim” sözlerine tepki gösteren Oğan “1 Kasım’da sadece 3 tane ilde miting yapan Bahçeli’nin Almanya’yı il il gezme aşkını hayretle karşılıyoruz. Keşke 1 Kasım’da da aynı aşkı besleseydi de, biz de Meclis’e 40 milletvekili yerine daha fazla milletvekiliyle temsil edilseydik” eleştirisinde bulundu.


‘AKP İLE BALLI İŞLERİ BUNLAR YAPACAK’

Oğan, Bahçeşehir Üniversitesi’ndeki toplantıda konuşma yaptığı sırada uğradığı saldırıya ilişkin ise şunları söyledi: “Orada birkaç çocuk vardı ve biri [Sahneye fırlayan bir kişi bağırarak, Oğan'ın önündeki kürsüyü devirmişti.] si kürsüye müdahalede bulundu. Ben olaya farklı açıdan bakıyorum MHP’de Genel Başkan yardımcıları var değil mi? Genel Başkan yardımcılarından Şevkat Çetin var. Bu çocuk bunlarla daha önce gelip görüşme yapıyor. Muhtemelen talimat almış. Ben de şimdi soruyorum, Şevkat Çetin sen oğlunu gönder, senin oğlun yok mu? Semih Yalçın senin oğlun yok mu? Onu gönder. Bunların çocukları AKP ile ticaret yapacak, gariban ülkücüleri de tetikçi yapacak böyle bir sistem yok. Böyle ballı işleri bunlar yapacak. Gariban çocukları da kullanacaklar.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Bahçeli, hükümetin Almanya’yla yaşadığı krize ilişkin şu açıklamada bulunmuştu: “Türkiye Cumhuriyeti’nin Sayın Cumhurbaşkanı, 4 milyon Türk’ün yaşadığı Avrupa’yla ilgili olarak ‘Ben istersem gelirim. Kapıdan sokmadığınız zaman da dünyayı ayağa kaldırırım’ demiştir. Sayın Cumhurbaşkanı eğer Avrupa’ya gitme kararındaysa yalnız değildir. MHP Genel Başkanı olarak ben de kendisiyle birlikte Avrupa’ya gelirim. Türk dünyasının önemli bir parçasını oluşturan Avrupa’da yeni bir ‘Türk Ruhu’nu ortaya koymak üzere Sayın Cumhurbaşkanı ile birlikteyim” açıklamasında bulunmuştu.Gazeteduvar
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ