Muhtarlığa da kayyım atandı

Van'ın Edremit ilçesine bağlı Süphan Mahallesi Muhtarı, yargılandığı dava gerekçe gösterilerek görevden alındı. Muhtarın yerine ise kayyım atandı.


İçişleri Bakanlığı tarafından 15 Ekim 2018 tarihinde görevinden alınan ve yerine kayyım atanan Süphan Mahallesi Muhtarı Ayhan Komi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerini açık farkla kazanarak yeniden muhtar seçilmişti.

ANF'de yer alan habere göre, Edremit Kaymakamı Atıf Çiçekli, İçişleri Bakanlığına başvurarak Komi’nin görevden alınmasını istedi.


Bakanlık da ‘örgüt propagandası yapmak’ iddiasıyla yargılanan Komi hakkında devam eden davayı gerekçe göstererek görevden uzaklaştırdı.

Komi’nin Van 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasında mahkemeye duruşmayı Eylül ayına ertelemişti.

Görevden alınmasıyla ilgili konuşan Komi, halkın iradesinin bir kez daha gasp edildiğini söyledi. İddia edilen propaganda davasında mahkemenin henüz karar vermediğini aktaran Komi, “Her defasında bir gerekçe ile halk iradesi gasp ediliyor. 31 Mart seçimlerinde büyük farkla kazandım. Ancak her şeye rağmen halkın belediye başkanı biziz ve halkımızın içinde olmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Komi, 7 bin oyun 4.500’ünü alarak muhtar seçilmişt. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ