Millet Bahçesi’ne en son ‘millet’ alındı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın dün açılışını yaptığı “Millet Bahçesi”ne protokol girişi yapılmadan vatandaşlar alınmadı.
Erdoğan’ın, Başakşehir’de yaptığı açılış sırasında biz de yurttaşlarla birlikte parkı yerinde görmek istedik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın içeride olduğu gerekçesiyle parka kimse alınmazken, Cumhurbaşkanı’nın ayrılmasının ardından kapılar açılarak yurttaşlar içeri alındı. Ancak miting alanında bekleyen kalabalıktan sadece yaklaşık 50 kişinin parkı gezdiği görüldü.

Ücretsiz bayrak, sandviç ve su dağıtımına karşı yurttaşlar park açılışına fazla ilgi göstermezken, millet bahçelerinin Erdoğan’ın ilk 100 gün projesi arasında yer aldığı için yeterli hazırlıklar tamamlanmadan açılması dikkat çekti. Millet Kırathanesi içinde yer alan kitaplıklarda Abdülhamit’i öven kitaplar ağırlıkta yer alırken, yurttaşlar dağıtılan ücretsiz kek ve çaylar eşliğinde sohbet ediyordu. Millet Bahçesi’ni ailesiyle birlikte ziyaret eden 14 yaşındaki Ahmet Cenker, parkın evlerine yakın olduğu için geldiğini söylerken, Ümraniye’den geldiğini anlatan Ayşegül Demir ise yeşil alan sayısının daha çok artırılması gerektiğini söyledi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ