Karamollaoğlu ve Kılıçdaroğlu görüşmesinden sonra ilk açıklama

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, CHP Genel Merkezi'nde bir araya geldi.
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile CHP Genel Merkezinde görüştü.Görüşmede Genel Başkan Yardımcıları Bülent Tezcan, Haluk Koç, Lale Karabıyık, TBMM CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da hazır bulundu.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, görüşme sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sayın Genel Başkan ve CHP heyetiyle çok yararlı bir görüşme yaptık. Demokrasi için dirsek temasını sürdürme kararı aldık. Bu hafta içinde görüşmelerimizin sonucu netlik kazanır umuyoruz. CHP’nin İYİ Parti’ye verdiği desteği olumlu buluyoruz. İktidarı elinde bulunduranların bir partiyi seçime sokmama gayretlerini de kınıyoruz.”

Kılıçdaroğlu ise, “İYİ Parti’ye verdiğimiz destek demokrasiye verdiğimiz desteğin bir yansıması. CHP her zaman demokrasiden yana oldu. Bir partinin seçimlere sokulmaması içimize sindirebileceğimiz bir olay değildir. Önümüzdeki seçimler, Sayın Karamollaoğlu’nun dediği gibi bireysel bir seçim, parti seçimi değildir. Olay Türkiye’nin geleceğinin belirleneceği seçimlerdir” dedi.Karamollaoğlu'dan "Ortak Aday Var mı?" Sorusuna Yanıt: Bu Hafta İçinde Ortaya Çıkar21 dakika önceSP-CHP görüşmesinin ardından açıklama yapan Karamollaoğlu, "Abdullah Gül'ün ortak adaylığı söz konusu mu?" sorusuna "Sizin o sorularınız bu hafta sonuna doğru cevap bulacaktır." diye yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu ağırladı. Görüşmenin ardından ortak açıklama yapıldı. Gazetecilerin "Abdullah Gül'ün ortak adaylığı söz konusu mu?" sorusuna Karamollaoğlu, "Sizin o sorularınız bu hafta sonuna doğru cevap bulacaktır." diye yanıt verdi.

KARAMOLLAOĞLU: GÜZEL GÖRÜŞME OLDU

Karamollaoğlu, "Güzel bir görüşme yaptık. Bu görüşmelerimiz hafta içinde bir takım sonuçları olacak. Ceketinizi bile evden alıp çıkarken bile 15-20 dakikada yapmak var. 2-3 dakikada çıkmak var. İktidar kurumları zorluyor. Sayın Genel Başkan ve arkadaşlarını tebrik ettim. Potansiyeli olan bir İYİ Parti seçime girememe riski ile karşı karşıya kalacaktı. Oy verecek olan vatandaş, oy verme hakkını kullanacak başka bir şey yapmayacak ki. Güç birliği, dirsek temasına ihtiyaç gördük."dedi.

ABDULLAH GÜL SORUSU

Abdullah Gül'ün ortak adaylığı söz konusu mu sorusuna Karamollaoğlu, "Sizin o sorularınız bu haftasonuna doğru cevap bulacaktır." diye yanıt verdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ