Karamollaoğlu: Seçimin sebebi ekonominin duvara toslaması

Saadet Partisi erken seçim kararının ardından çalışmalarına hız verdi.
Partisinin yöneticileriyle bir araya gelerek ekonomi politikalarını değerlendiren Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, "Ne yazık ki hiçbir sahada ülkemizi içerisinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak bir adım atmadılar" dedi.

Saadet Partisi  24 Haziran’da yapılacak ‘erken seçim’ kararı üzerine Genel İdare Kurulu üyelerini olağanüstü topladı. Balgat Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen Saadet Partisi GİK Toplantısı’nda Genel Başkan Temel Karamollaoğlu, erken seçime ilişkin açıklamalarda bulundu. Duvar'da yer alan haberde, Saadet Partisi’nin seçim sürecindeki yol takvimi ile ilgili bilgiler veren Karamollaoğlu, ekonomiye dikkat çekerek “Şuanda en büyük problemleri ekonomi; ülkemiz yanıyor, para bulamıyorlar. Problemlere çözüm üretemiyorlar.” yorumunda bulundu. 

‘SEÇİMİN BELİRLEYİCİSİ SAADET PARTİSİ OLACAK’ 


Seçimlerin belirleyicisinin Saadet Partisi olacağına inandığını söyleyen Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Bu konuda bizim hiçbir tereddüdümüz yok. Kamuoyunda böyle bir hava meydana geldi. Ülkemiz çok badireli bir dönemden geçiyor. Ne yazık ki iktidarda bulunanlar bu korkunç gidişe bir çare bulma imkanına sahip değiller.  Biz bu arkadaşlarımızın icraatlarını yaklaşık 16 yıldır takip ediyoruz. Ne yazık ki hiçbir sahada ülkemizi içerisinde bulunduğu sıkıntılardan kurtaracak bir adım atmadılar. Sık sık soruluyor ‘Efendim hiç mi iyi bir şey yapmadılar?’ diye. Doğrudur bazı güzel adımlar da attılar ama Türkiye sadece bir iki konunun halledilmesiyle düzeltilecek bir ülke değil. Dış politikada istikrarları hiç yok bu arkadaşların.” 

‘İKTİDAR KAZARA DEVAM EDERSE DAHA BÜYÜK SIKINTILAR BİZİ BEKLİYOR’ 

İktidarın ekonomide iyi politika yapamadığına dikkat çeken Karamollaoğlu, “Şuanda en büyük problemleri ekonomi; Ülkemiz yanıyor, para bulamıyorlar. Problemlere çözüm üretemiyorlar. Bugüne kadar güttükleri mantığı değiştirmedikleri müddetçe de bir çözüm bulma imkanları gözükmüyor. Aslında ciddi olarak düşünerek bir tespitte bulunursak; bugünkü baskın seçimin temel sebebi ekonominin duvara toslamış olması ve denizin bitmesidir. Herkes bilmeli ki özellikle bütün vatandaşlarımıza seçmenimize sesleniyorum; Eğer bu iktidar kazara devam edecek olursa emin olun önümüzdeki aylardan itibaren tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük sıkıntıların içerisine girersiniz. Bütün imkanları tükettiler borç bile bulamıyor. Ama iktidarda da kalmakta ısrarlılar. Ranta dayalı politikalarını da değiştirmiyorlar” dedi. 

‘HUKUK RAFA KALDIRILDI’ 

“Hukuk rafa kaldırıldı” diyen Karamollaoğlu, “Bazı aklıevvel çıkıp anlatıyor; Efendim olağanüstü hal seçime engel değilmiş. Bir kişinin hem yargıç hem hakim hem de üst mahkeme olduğu bir yerde siz adaletten bahsedeceksiniz sizi tenkit edenleri de hafife almaya kalkacaksınız. Herhalde tarih sahifesine geçecek bu arkadaşların tavırları. Bu kadar umursamazlar bu kadar duyarsızlar. Bunun üstesinden gelebilirler mi? Yok hoşlarına gidiyor. Seçimden sonra tek bir kişinin yönetimine Türkiye tabi olacağı için onu da kendileri alırlarsa biraz önce de ifade ettiğim gibi; Hem yargıç, hem hakim hem de üst mahkeme olacaklar. Böylece Türkiye’ye huzur getirecekler!” diye konuştu. 

‘POLEMİK YAPMIYORUZ’ 

Polemik yapmadan siyaset yapan tek partinin Saadet Partisi olduğuna vurgu yapan Karamollaoğlu şöyle devam etti: “Biz kimsenin şahsiyeti ile ilgilenmiyoruz. Biz ülkemizin geleceği ile ilgileniyoruz.  Problemler üzerinde durmak bir numaralı vazifemiz oldu hep. Bu problemleri de bizim kadrolarımız çözebilir ancak. Şimdi hızlı bir şekilde aday tespitine gideceğiz. İllerden sorumlu arkadaşlarımız, illerinde milletvekili aday adaylarımız için süratli bir çalışmanın içine girecekler. İnşallah cumhurbaşkanlığı adayı konusunda da çok net ifade etmiştik;  ‘mutlaka bir aday belirleyeceğiz. Önümüzdeki yılarda Türkiye’yi yönetecek. Türkiye siyasetini belirleyecek bir aday olacaktır. İnanıyoruz ki seçimi de kazanacağız.  Seçime giderken moral için söylenen sözler gibi olabilir. Ancak son 1,5 yıldır çalışmalarımız hamdolsun ciddi mesafeler kat ettiğimizi gösteriyor. Bundan dolayı da şu anda morali en yüksek teşkilat Saadet Partisi teşkilatlarıdır.  Bunu görmekten de memnuniyet duyuyoruz.” 

‘AK PARTİ ARTIK TÜKENDİ’ 

İktidarda bulunan AK Parti’nin bugün artık tükendiğini kaydeden Karamollaoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Sadece iktidar da bulunmalarından dolayı, aynı zamanda Cumhurbaşkanın parti başkanlığı üstlenmesinden dolayı kendilerine gaz verilmeye çalışılıyor. Ama artık bunlar tükendi. Tükenen bir yerde siz gaz vermeye çalışsanız da orada enerji alamazsınız. Kendileri ifade ettiler; ‘metal yorgunluğu var’ dediler. Sadece metal yorgunluğu teşkilatlarında zannettiler ancak şimdi gördüler ki sadece teşkilatlarda değil,  Ak Parti’de de bir tükenmişlik var.”

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ