Karamollaoğlu: İktidarın sadece dilinde protesto var

Hükümetin İsrail'e karşı daha sert bir tutum alması gerektiğini belirten Karamollaoğlu 'Bu arkadaşlarımız tam şaşkın ördek gibi' dedi.



Ankara'da partisinin aday adaylarına konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İsrail'in yaptığı katliamları kınayarak AKP'yi dış politika konusunda "şaşkın ördeğe" benzetti. Karamollaoğlu, “İsrail ile ilgili lafların değil, yaptırımların harekete geçirilmesi gerekir” dedi.


Karamollaoğlu şöyle konuştu: “Bu arkadaşlarımız tam şaşkın ördek gibi. Nereye gideceklerini, problemleri nasıl yapacaklarını bilmiyorlar. Manifesto yayınlıyorlar. Kime karşı. Kendilerine karşı. Şimdi çok ciddi bir hadise ile karşı karşıyayız. Filistin'de Kudüs'te katliamlar yaşanıyor. İktidarın bu kadar şaşkınlığa düşeceklerini tahmin etmiyordum... Filistin'de ve dünyanın dört bir tarafında İsrail'i protesto mitingleri tertip edildi ve direniş başladı. Düne kadar 55 şehit verdik. Binlerce kardeşimiz yaralandı. Bizim iktidarımızın haline bakın hele, protesto sadece dillerinde var."

"MİTİNG KARARIMIZI İPTAL İPTAL ETTİK"

Gazze'de yaşanan katliamlar üzerine dün miting yapma kararı aldıklarını söyleyen Karamollaoğlu, AKP'nin aldığı Yenikapı mitingi kararı üzerine bunu iptal ettiklerini söyledi. Karamollaoğlu, “Miting tertip ediyorlar. Kime karşı Allah aşkına. Biz bir miting tertiplemeye karar vermiştik ama siz buna karar verince biz bundan vazgeçtik. İktidarlar miting tertip etmez, iktidarlar icraat yapar” dedi.

"TERÖR DEVLETİ İLE NİYE İLİŞKİLERİ SÜRDÜRÜYORSUNUZ"

Hükümetin İsrail'e karşı daha sert bir tutum alması gerektiğini belirten Karamollaoğlu, “Bu hükümete yeniden sesleniyoruz. Büyükelçiyi çekmek yetmez. İsrail'i ayakta tutan anlaşmaları siz rafa kaldırabiliyor musunuz, kaldıramıyor musunuz? İsrail ile münasebetleri ciddi mana da kesiyor musunuz, kesmiyor musunuz? Onu söyleyin. İsrail, Ortadoğu da bir numaralı dost ilan edeceksiniz ama kamuoyunun önüne çıktığınız zaman da ‘İsrail bir terör devletidir' diyeceksiniz. O zaman terör devletiyle ne alakan var. Niye terör devletiyle diplomatik ilişkiyi devam ediyorsunuz. Hakikaten bütün dünyada böyle bir çelişki görülmüş değil” dedi.





Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ