İYİ Parti'den istifa eden kurucu üyelere: Gerekçeleri siyaset vicdanına uymuyor

12 Ağustos'ta yapılacak olağanüstü kurultay öncesi İYİ Parti kurucu üyeleri Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu, bugün düzenledikleri basın açıklamasıyla istifa ettiklerini duyurdu.
İYİ Parti Genel Sekreteri Aytun Çıray, kurucu üyeler Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifasına ilişkin, "Gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, görüşlerini özgürce ifade ettikleri İYİ Parti'ye ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz" dedi.

İstifa kararlarını saygıyla karşıladıklarını belirten İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, "Ancak, gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi, görüşlerini özgürce ifade ettikleri İYİ Parti'ye ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz" ifadesini kullandı.Çıray, "Hayatın her alanında olduğu gibi, siyasette de istifa tek taraflı bir tasarruftur. Siyaset, 'insan kazanma' sanatı olmakla birlikte, vicdanı da olan bir kurumdur.

Sayın Bor, Sayın Halaçoğlu ve Sayın Yeniçeri'nin istifa kararlarını saygıyla karşılıyoruz. Ancak, gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi, görüşlerini özgürce ifade ettikleri İYİ Parti'ye ve siyaset vicdanına uymadığı kanaatindeyiz. Kararlarının kendileri için hayırlı olmasını dileriz" açıklamasını yaptı.İYİ Parti, seçimli olağanüstü kongresini 12 Ağustos'ta yapma kararı almıştı. Partinin sözcüsü Aytun Çıray, ortak imza ile Meral Akşener'i yeniden genel başkan adayı olarak göstereceklerini açıklamıştı.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ