'İstanbul seçimini iptal eden yedi YSK üyesi hiç konuşmamış'

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçiminin iptali yönündeki kararı sırasında AKP lehine oy kullanan yedi üyenin söz almadan ve yorum yapmadan oy kullandığı belirtildi.


Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, “YSK’nın İstanbul seçimini iptali sırasında neler yaşandı? Örneğin iptali yönünde oy kullanan 7 üye ne dedi, tartışma çıktı mı?” sorularına yanıt ararken bu kulisi de yazdı.

"CHP’nin YSK Temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu bir mesaj atınca hemen arayıp soruların yanıtını aradım” diyen yazar, “İtirazlar tek tek oylama yerine toptan oylama ile sonuçlandırılmış ve olağanüstü başvuru üzerinden yapılmış” diyor ve ekliyor:


“Bu süre içinde yedi üye hiçbir şekilde söz almamış, herhangi bir yorumda da bulunmamış. AK Parti üyesi üç bin kadar kamu görevlisi olmayan kişinin, sandık kurulu başkanlığında görev yaptığı tespit edilip, bunların bulunduğu sandıktaki toplam oyların da İmamoğlu ile Yıldırım arasındaki farkı aştığına vurgu yapmış."

Beş saat süren itirazlara ilişkin müzakere sonunda saat 19.30 gibi İstanbul seçimlerinin iptal kararına varıldığını aktaran Sarıkaya, "Birkaç kez sordum aynı yanıtı aldım… İptal yönünde oy kullananların hiçbiri tek kelime etmeden oylamaya geçmiş…" vurgusunu yapıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ