Hakkında soruşturma açılan Temelli: İstediğiniz kadar açın, hakikat kazanacak

Hakkında soruşturma açılan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "İstediğiniz kadar soruşturma açın, hakikat kazanacaktır, HDP kazanacaktır” dedi.
Temelli, seçim çalışmaları kapsamında Batman'daydı. İlçelerde halkla buluştu, konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi. Erdoğan’ın seçim konuşmalarını hatırlatan Temelli, “Seçim alanlarında üç-beş oy için bu adaletsizliği bu hukuksuzluğu dayatan bir iktidar, dayatan bir Cumhurbaşkanı var. Böyle Cumhurbaşkanı olur mu? Hiçbir yerde yuhalamayın. Çünkü yaptıkları onların ayıbıdır, utancıdır. Edep diyoruz edep! Artık ellerinden geleni artlarına koymuyorlar. Üç-beş oy için iki tane belediye başkanlığını fazla kazanmak için her şey mubah oldu" dedi. 


“Seçimle gelen, seçimle gider. Bunu içlerine sindirecekler" diyen Temelli, şöyle devam etti:

"Seçimle gitmemek için bu halkı birbirine düşürmeye çalışmasınlar. Bu ayrımcılığa, bu düşmanlığa, bu nefrete son versinler. Çağrımız herkesedir. Bu nefret söylemine, bu ayrımcı dile, bu düşmanlığa prim vermeyin. Bu yalanlara geçit vermeyin. O yüzden diyoruz ki faşizme karşı omuz omuza. Asla faşizme geçit vermeyeceğiz."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ