“Gökhan Açıkkollu çıkışı: İşkenceyle öldü!”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında 15 Temmuz kontrollü darbe girişimi sonrasında, ihbar sonucu gözaltına alınan ve işkence sonucu yaşamını yitiren öğretmen Gökhan Açıkkollu’yla ilgili konuştu.
Kılıçdaroğlu, “İşkence sonucu hayatını kaybediyor. Hainlerin tazminat davası açma hakkı var. Biz de o ailenin sonuna kadar yanında olacağız.” dedi.
 
15 Temmuz darbe girişimi sonrası 13 gün gözaltında tutulduğu halde hiçbir ifadesi alınmayan, darp edilen, iki kez hastaneye kaldırılan Açıkkollu, İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde gördüğü muameleye dayanamayıp hayatını kaybetmişti. Açıkkollu’nun ölümüne neden olan AKP hükümeti, 1,5 yılın ardından öğretmenin suçsuz olduğuna karar vererek görevine iade kararı aldı. Bu skandal kararla Gökhan Öğretmen Türkiye’nin gündemine tekrar girdi. Toplumun farklı birçok kesimi yaşananlardan dolayı AKP hükümetini sert bir şekilde eleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da bugün meclis grup toplantısında gündeme öğretmen Gökhan Açıkkolu’yu gündeme getirdi.
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında Gökhan Öğretmenle yaptığı açıklama şöyle: “Gökhan Açıkkollu, bir öğretmen, 15 Temmuz’dan sonra tutuklanıyor. Gözaltı sırasında hayatını kaybediyor. Gözaltına ilaçların verilmediği bize gelen bilgiler yönündeydi. Hasta ise insülini vereceksiniz, nitekim bu adam öldü. Şimdi bu vatandaşın işkence sonucu öldüğü ortaya çıktı. Eşi Mümine Açıkkollu ile arkadaşlarımız konuştular. Hainler mezarlığına gömülecekse vereceğiz demişler. Diyanet fetva veriyor, hainlerin namazı kılınmaz diyor. Mezarlığa defnedemedik, bahçemize defnetmek zorunda kaldık diyorlar. Bu bir dram değil midir? İşkence sonucu hayatını kaybediyor. Hainlerin tazminat davası açma hakkı var. Biz de o ailenin sonuna kadar yanında olacağız. Yargılanmadığı için suçlu mu değil mi belli değil. Bir tek Allah’ın kulu çıkıp bu ülkede ‘adalet vardır’ diyemez?” diye konuştu.

 

 

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ