Gezici anketine göre AKP ve MHP oylarında büyük düşüş var

AKP'nin oylarında büyük düşüş...


Halk TV'ye  konuk olan Gezici'nin açıklamasına göre, İYİ Parti'nin oyları yükselirken AKP ve MHP'nin oylarında büyük kayıp yaşandığı görüldü.

Gezici'nin konuşmalarından bazı satırbaşları şöyle;


‘HER 3 SEÇMENDEN BİRİ SADIK SEÇMEN DEĞİL'

"AKP'ye oy veren her üç seçmenden biri ‘sadık seçmen' değil artık. Yani AKP'ye oy veren seçmenlerin yüzde 33'ü-35'i istemeyerek oy veriyor. İYİ Partili ya da İYİ Parti'siz bir anket araştırmasında sonuçların çok farklı olduğunu görüyoruz"

‘İTTİFAK MHP TABANINDA REFLEKSLERE SEBEBİYET VERECEK'

AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin ittifakının, iktidarın ne kadar sıkıntılı olduğunu gösterdiğini ifade eden Gezici, "Bu iki parti bir dayanışmaya girmiştir. MHP vizyonu olan bir parti ama farklı bir parti ile hareket ediyor. Bu gerek MHP tabanında reflekslere sebebiyet verecek; aynı zamanda bu yakınlaşma Güney Doğu ve Doğu Anadolu da çatlaklara sebebiyet verecektir. Kürtlerin yüzde 65'i AKP'ye oy veriyor. Yani Kürt seçmenleri bu iki partinin yakınlaşmasından oldukça rahatsız" ifadelerinde bulundu.

'AKP'NİN OYU YÜZDE 7 DÜŞTÜ'

Gezici anket sonuçlarını şöyle aktardı:

*"Araştırma 2-17 Aralık arasında, Türkiye'nin yedi coğrafi bölgesinde 4 bin 238 katılımcıyla yapılmıştır. Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP): 42… Yüzde 49'lardan 42'lere düştüğünü görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP): 20,1, İYİ Parti: 20,2. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP): 7,29. Halkların Demokratik Partisi (HDP): 8,73 . Diğer partiler yüzde 1 civarında…"
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ