Eski Cumhuriyet çalışanları yeniden cezaevine girdi

Cumhuriyet gazetesi davasında 5 yılın altında hapis cezasına mahkûm edilen ve mahkûmiyet kararı onanan eski yazar ve yöneticiler yeniden cezaevine girdi.
Eski Cumhuriyet çalışanları Kocaeli Adliyesi'nden Kanlıca Cezaevi'ne giderken

Eski Cumhuriyet çalışanları Güray Öz, Önder Çelik, Musa Kart, Hakan Kara, Mustafa Kemal Güngör ve Emre İper Kocaeli Adalet Sarayı'nda cezaevi giriş işlemlerini yaptırdı. Daha sonra muayene için polis eşliğinde doktora gidildi.

İşlemlerin ardından eski Cumhuriyet çalışanları cezanın infazı için Kanlıca Cezaevi'ne gitti.


Eski Cumhuriyet çalışanlarına destek için CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve TİP'li milletvekili Barış Atay Kocaeli Adliyesi'ne geldi.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Cumhuriyet davası için "Cumhurbaşkanı'nın talimatıyla açılmış bir davaydı. Şimdi de Yargıtay süreci beklenmeden infazlar gerçekleştiriliyor. AYM'den ve AİHM'den döneceğinden emin olabilirsiniz" dedi.
Musa Kart'tan mesaj

Musa Kart cezaevine girmeden önceki mesajında, "İnanıyorum ki bu dava halkın vicdanında görülmeye devam edecek. Birkaç gündür iyi kalpli ve duyarlı insanlar yaşadıklarımızı özetliyor: Yumruk atan serbest, karikatürist ve gazeteciler cezaevinde... Gazetecilerin cezaevi kapılarında açıklama yapmadığı günlerde buluşmak umuduyla hoşça kalın" dedi.

Emre İper: Belli bir süre sonra görüşmek üzere

Emre İper sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşımında, "Belli bir süre sonra görüşmek üzere Sevgiyle kalın....Kendinize iyi bakın..." ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ