Eski bakanlardan Hasan Celal Güzel hayatını kaybetti

Eski Devlet, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlarından Hasan Celal Güzel, tedavi gördüğü Ankara Güven Hastanesi'nde 73 yaşında vefat etti.
CNN Türk’ün haberine göre Güzel, dün Denizli'de fenalaşmış, ambulans helikopterle alınıp Ankara'daki özel hastaneye götürülmüştü. Kronik böbrek yetmezliği olan eski bakan Güzel’in, bu sabah saatlerinde hayatını kaybettiği belirtildi.
 
HASAN CELAL GÜZEL KİMDİR?
 
1945 yılında Gaziantep'de doğan Hasan Celal Güzel, İlk ve orta öğrenimini Malatya'da tamamlarken, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü mezunlarından...

 
Devlet Planlama Teşkilatı'nda (DPT) çeşitli ekonomik ve sosyal sektörlerde uzman yardımcısı, uzman ve sektör sorumlusu olarak çalışan Güzel, Başbakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Ekonomik ve Sosyal İşler Bakanlığı, İZDK Genel Müdür Yardımcılığı, İçişleri Bakanlığı Müşavirliği ve Müsteşar Yardımcılığı, DPT Genel Sekreterliği ve Müsteşar Vekilliği ve Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu.
 
1983 yılında 38 yaşında iken “Türkiye'nin en genç Başbakanlık müsteşarı” unvanını alan Hasan Celal Güzel, 1986 Yılında girdiği ara seçimlerde Anavatan Partisi'nden (ANAP) Gaziantep Milletvekili seçildi ve Turgut Özal Hükümeti'nde, Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü olarak görev aldı.
 
1987 yılındaki genel seçimde bir kez daha milletvekili seçilen Güzel, bu kez Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevini sürdürdü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ