Eren Erdem’in iddianamesi kabul edildi, pasaportuna el konuldu

Eren Erdem bugün sabah saatlerinde eşi ve çocuğu ile birlikte Almanya'ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı'nda pasaportuna el konuldu. Dün milletvekili listesinde olmadığı haberini alan Erdem, 2.şoku yaşadı.CHP’de liste dışı kalarak milletvekili aday listesine giremeyen Eren Erdem, eşi ve çocuğu ile birlikte bu sabah Atatürk Havalimanı’ndan Almanya’ya gitmek isterken polis engeliyle karşılaştı. Erdem, İstanbul 35. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkında koyulan yurt dışı çıkış yasağına istinaden havalimanından geri çevrildi ve Almanya’ya gidemedi. Eren Erdem hakkında Gülen Cemaatine yardım ettiği iddiası ile 22 yıl hapis cezası istemi ile hazırlanan iddianame bugün mahkeme tarafından kabul edildi.


PASAPORTUNA EL KOYULDU

Hürriyet‘in haberine göre, CHP 25. ve 26. dönem milletvekili Eren Erdem’in ismi MYK sonrası milletvekili aday listesinde yer bulmamıştı. Dün akşam saatlerinde listelerin belirginleşmesi ile birlikte sosyal medyada en çok konuşulan isimlerden biri de Eren Erdem olmuştu.

Eren Erdem bugün sabah saatlerinde eşi ve çocuğu ile birlikte Almanya’ya gitmek üzere Atatürk Havalimanı’ndaydı. Dün milletvekili listesinde olmadığı haberini alan Erdem, 2.şoku da havalimanında yaşadı. Görevliler, Erdem’in hakkında mahkeme kararı ile yurt dışı çıkış yasağı koyulduğunu belirterek pasaportuna el koydu. Eren Erdem’in eşi ve çocuğu ise Almanya’ya gitti.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Eren Erdem dün liste dışı kalmasından sonra sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim. Partim bana 25 ve 26. Dönem Milletvekili olma onuru yaşattı. 27.dönem listesinde yokum. Ülkemde demokrasi için, kapı kapı gezerek mücadele edeceğim.Vekillik önemli değil.Önemli olan,Türkiye demokrasisidir. Çalışacağız! Kazanacağız. İlk durak Maraş!

22 YIL İSTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Gülen Cemaatine yardım, gizli tanığı ifşa ve soruşturmanın gizliliğini ihlal suçları kapsamında hakkında 22 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan CHP Milletvekili Eren Erdem ile ilgili hazırlanan iddianame mahkeme tarafından bugün kabul edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ