Erdoğan'ın Vatikan ziyaretine böyle seslendi: Hafız bu ne iş!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Vatikan'da Papa'yı ziyaretine ilişkin Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Genel Başkanı Nurullah Ankut, "Hafız ne iş!" diye seslendi.
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Genel Başkanı Nurullah Ankut, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Papa görüşmesinin ardından yayınladığı arşiv görüntüleriyle birlikte açıklama yaptı.

Ankut, Erdoğan’ın 26 Mart 2017 tarihli konuşmasını hatırlattı. Erdoğan bu konuşmasında “Hayırdır ya? Vatikan’da niye bir araya geldiniz? Papa’nın huzurunda niye bir araya geldiniz? Papa ne zamandan beri Avrupa Birliği üyesi oldu? Haçlı ittifakı kendini eninde sonunda gösterdi” ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra Erdoğan geçtiğimiz gün Papa ile yaptığı görüşmenin görüntülerinini yayınlayan Ankut, “Hafız, bu ne iştir ya?…” diyerek Erdoğan’a seslendi: ”


“Dün, çok değil daha 317 gün önce ‘Haçlı İttifakı’na saydıracaksın, bugünse kalkıp Vatikan’da Papa’nın önünde gerdan kırıp el bağlayacaksın… Anlaşılan, senin kaderin de bu be Hafız… Dün ak dediğine bugün kara demek, dün dost dediğine bugün düşman demek, velhasıl; fırıldak gibi dönüp durmak… Fakat yine de işler tıkırında be Hafız… Yeşil Kuşak Projesi’nin meczuplaştırdığı ‘hülooğğ’cuların hep peşinde senin. ‘Reis’imiz dünya lideri’ diyorlar da başka bir şey demiyorlar.” ifadelerini kullandı.

İşte o görüntüler;

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ