Erdoğan yargıya müdahalesini tekrar itiraf etti!

Hizmet Hareketi ile ilgili mücadele için 'kalemlerini kırdık' itirafı...
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan, Gaziantep il kongresinde parlililere konuştu. Erdoğan konuşmasınd Gülen Cemaati mensuplarının müebbet, ağırlaştırılmış müebbet cezalarını aldığını söyleyerek, “Kalemlerini kırdık” itirafında bulunarak “Yüklü cezalarla bedel ödüyorlar, ödeyecekler.” dedi.

Gülen Cemaati ile mücadeleden dönüş olmadığını söyleyen Erdoğan, “Bundan sonrası zaman işidir, süreç işidir.” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN DA BAKARA SURESİ OKUDU 


Bakara Suresi 154’üncü ayeti Arapça okuyarak tercümesini yapan Erdoğan, “Kur’an’ı Kerim’de ne buyuruyor; ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz, onlar diridirler, ancak siz anlamazsınız, siz bilemezsiniz.’ Şu anda askerlerimiz zırhlı taşıyıcılarda giderken ne diyorlardı, ‘düğüne gidiyoruz.’ İşte şahadete yürüyen düğüne gider gibi yürür.” dedi.

ERDOĞAN: MÜTTEFİKLERİMİZE (NATO, ABD) İHANET ETMEDİK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:


“Biz Fırat Kalkanı Harekatı’nda bunu yaptık mı? Cerablus’ta yaptık mı? Rai de, El Bab’da yaptık mı? Afrin’de, İdlib’de Münbiç’te de yapacağız. Kimse oraların sahibi, onlar gelecek, sahibi olmayanlar değil. Ta 11 bin kilometreden kalkıp gelenler, bu teröristlere maaşlarını verenler kusura bakmasınlar. Eğer bizimle müttefikseniz müttefikliğin gereğini yapın, değilseniz onu söyleyin. Biz müttefiklerimizle beraber hep yürüdük, ihanet etmedik. Şunu bilin ki; bize ihanet edenlere saygımız olmaz. Şu anda Suriye’de eğer Esed’den bahsediliyorsa, Esed katildir. Zira bir milyona yakın vatandaşını öldüren bu değil mi? Kimyasal silahlarla bunun yanında bütün konvansiyonel silahlarla kendi vatandaşını öldüren bu değil mi? Bu dünya, bu adama nasıl sahip çıkıyor, yanında nasıl yer alıyorlar. Biz hiçbir zaman zalimlerle beraber olmadık, zulmetmedik, zulmedenlerle yan yana olmadık. Şu anda da bunu yapıyoruz. Bugün biz Afrin’e gittiysek, bunun için gidiyoruz. Bunun için de devam edeceğiz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ