​'Erdoğan kaybedeceği belediyelerde darbe yapmaya mı hazırlanıyor?'

31 Mart yerel seçimlerine günler kala, AKP-MHP ittifakının kimi büyükşehirlerde Millet İttifakı karşısında yenilgiye uğrayacağı yönünde bir kanı oluşmuş durumda.
Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Kürt il ve ilçelerinde HDP'nin adaylarının kazanması durumunda kayyım marifetiyle yönetime el koymaya dair açıklamaları ve seçimin adil yapılmayacağı, bu nedenle de muhalefetin kazandığı yerlerin bile AKP hanesine yazılacağı yönündeki iddialar da ayyuka çıkmış durumda.


T24 yazarı Mehmet Y. Yılmaz, "Ankara’yı kaybedeceğini anladı, çareyi “darbede” arıyor" başlıklı yazısında, Erdoğan'ın, Ankara’da serbest ve normal bir seçim ile kazanmaktan ümidini kestiğini iddia ediyor.

"Belli ki Erdoğan da Ankara’daki seçimden ümidini kesmiş. Ama elinde bir sopa var. Bu sopayı seçilmesi muhtemel adaya ve ona oy vereceklere sallıyor ki son bir kez daha düşünsünler ve belki de seçimden çekilsinler" yorumunu yapan Yılmaz, "Çekilmez de kazanırsa başına ne geleceğini açıkça söylüyor zaten: Ciddi bedel ödeyecek!" diye ekliyor.

Böylesi bir ihtimali belediye darbesi olarak nitelendiren Yılmaz, "Erdoğan, kaybedeceği belediyelerde darbe yapmaya mı hazırlanıyor" diye soruyor.

Ardından konuyu 50 kişinin hayatını kaybettiği Yeni Zelanda saldırısına getiren Yılmaz, Erdoğan'ın Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde yaptığı, "Dedeleriniz geldiler, burada olduğumuzu gördüler. Sonra da kimi ayakları üzerinde, kimi tabutla geri döndüler. Şayet aynı niyetle gelecekseniz sizi de bekleriz. Sizleri de dedeleriniz gibi uğurlayacağımızdan hiç şüpheniz olmasın" konuşmasını eleştiriyor ve ekliyor:

"Bir caninin, manifesto diye yazdığı hezeyanlarına yanıt vermek Türkiye Cumhurbaşkanı’nın işi olmamalı. O alçak, bu kadar üst düzeyde bir muhatap bulduğuna, Türkiye gibi bir ülkede seçim malzemesi haline geldiğinden eğer haberdarsa kim bilir ne kadar mutlu olmuştur.

Ciddi devlet adamları, muhataplarını ciddi insanlar arasından seçerler, üç paralık canilere laf yetiştirmeye çalışmazlar."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ