Erdoğan-İmamoğlu görüşmesi sona erdi

İmamoğlu görüşme sonrası görüşme sonrası açıklama yapıyor.
İmamoğlu Erdoğan'ın oyunu istediğini dile getirdi.

Erdoğan'ın bu talebi üzerine gülümsediğini ifade eden İmamoğlu, "Şu anda iki titri var. Zorluğunu biliyorum dedim ama ben Cumhurbaşkanı olarak sizin oyunuza talibim dedim" diye konuştu.

Görüşmeden sonra açıklamalarda bulunan İmamoğlu, "Bana göre en önemli anekdot, ben oyunu istedim bana sadece gülümsedi" dedi.

İmamoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

- İstanbul ağırlıklı, güzel bir sohbet oldu. Bu güzel sohbet imkanını sağladığı için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyor.

- Dikey yapılaşma konusunda İstanbul'un bir dönüşüme muhtaç olduğu konusunda fikir birliğine vardık.

- Göreve ilk başladığı yıllardaki, ilgi alaka vatandaşla iletişim kurma noktasında başarı ve becerilerinden bahsettiler, ben de bunu teyit ettim. O dönemde İstanbul'da yaşıyorum, şahidim. Siyasi farklılıklar olabilir ama iyi davranışlar iz bırakır.


- Somut projeden ziyade, seçimin çok adil, saygılı seviyeli ortamda geçmesi konusunda niyetimizi ilettik, kendilerinin de bu yönde beyanları oldu. Proje için erken ama ihtiyaç duyulursa, anlatacağımız proje ve uygun ortam varsa anlatmaktan çekinmeyiz.

- Kendisi İstanbullu bir hemşehrimiz, açıkçası bu yöntemle kendisinin oyunu da istedim. Gülümsedi, iki titri var şu an, hem AK Parti Başkanı, hem Cumhurbaşkanı, zorluğunu biliyorum ama Cumhurbaşkanı olarak oyunuzu istiyorum dedim.

- Meclis Başkanı, kalabalık bir heyetle İstanbul sokaklarında zorlanabilir, benim tavsiyem belediye  başkanı adayı olarak gezmesi, ben öyle yapıyorum.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ