Erdoğan: 15 sene önce evlerde fırın, buzdolabı bulabiliyor muyduk?

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kral FM’de Gezegen Mehmet’in programında ilk kez koalisyon kurabileceklerinden bahsetti.
24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala vatandaşlardan kaydedilen şikâyetlerin dinletildiği Erdoğan, eleştirileri cevaplamak yerine tuhaf ifadeler kullandı. “Bir defa ciddi manada inceleme yaparak bunları söylemiyorlar, bundan dolayı da kendilerine teessüf ediyorum. Bakın Türkiye’de 15 sene önce acaba evlerde biz fırın bulabiliyor muyduk? Acaba evlerde buzdolabı bulabiliyor muyduk?” diye sorması sosyal medyada alay konusu oldu.

Gezegen Mehmet’in Erdoğan’a dinlettiği vatandaş şikâyetlerinin bazıları şöyle:


02:20“S 1:Hangi müfredat üzerinde eğitime devam edeceklerini bilemiyorlar.”

“S 2: Hastaneler yollar diyorlar. Ben 15 sene önce annemi hastaneye götürdüğüm zaman muayenemi olup çıkıyordum. Şimdi hastaneye gittiğim zaman 3 ay 4 ay sonraya sıra veriyorlar. Bunun neresi kolay?”

“S 3: Ekonomi çöktü resmen çöktü. Bu ülkenin kamu kurumlarının hepsi satıldı. Olağanüstü Hal’de Allah aşkına seçim olur mu? Mümkün mü?”

“S 4: Güzel ülkemizde ötekileştirilmeden, bu sizden, bu bizden demeden huzur ve barış içinde yaşayabilmek için, çocuklarımıza daha yaşanılır refah içinde, huzur içinde bir ülke bırakabilmek için binbir emekle kurulmuş fabrikalarımızın satılmaması hatta yeni fabrikalarımızın kurulması için.”

“PARLAMENTER SİSTEME DÖNECEKLERİ İÇİN MİLLET İTTİFAKI”

“S 5: Ben parlamenter sistemin ülkemiz için daha iyi bir sistem, kullanılır bir sistem olduğunu düşünüyorum. Yasama, yürütme, yargı erkleri bu sistemde daha denetimli bir şekilde kullanılmaktadır. Yeniden parlamenter sisteme döneceklerini taahhüt etmeleri sebebiyle bu ittifakı destekliyorum.”

“S 6: Ben bir mobilyacı esnafıyım, çalışacak tâkâtımız da kalmadı, halimiz de kalmadı. İki sene önce 100 TL olan ham MDF şu anda 160 lira. Sorun bakalım kaç mağaza kapatmış, bırakmış durumda? Bırakırken de sadece kendisi gitmiyor. Bir çok esnafı, boyacısını, imalatçısını, döşemecisini hepsini tek tek götürüyor.”

“S 7: Ben bir engelliyim, sınavlara giriyoruz, yüksek puan almamıza rağmen yerleşemiyoruz. Yeşil kartlılara her hangi bir düzgün yardım yapılmıyor.”

“S 8: Benim çocuklarım 4 sene evvel TEOG’tan … vurdu büyük oğluma. Bu sene de TEOG’u kadırdılar sınav yok dediler. Şurda bir bir buçuk ay önce yeniden bir sınav çıkardılar.”

Vatandaşın şikâyet ettiği hususlara Erdoğan’ın cevabı, “Aslı astarı yok.” şeklinde oldu.

Erdoğan aynı programda Cumhur İttifakı’nın 301 milletvekili çıkaramaması durumunda koalisyon arayışı içine girebileceklerini ilk defa telaffuz etti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ