Erdem AKP'li vekilin 'Erdoğan bizim mabudumuzdur' sözüne sert çıktı

CHP Milletvekili Eren Erdem, geçen hafta mecliste Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski şoförü, milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın TBMM kürsüsünden Erdoğan için 'Tayyip Erdoğan bizim mabudumuz, liderimiz' sözlerine sert çıktıı.
CHP'li Eren Erdem, AKP'li vekilin Erdoğan için 'mabut' demesine tepki göstererek, 'Siz yapınca her şey dil sürçmesi oluyor' dedi.
TBMM Genel Kurulu'nda dün Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Sayıştay, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Başbakanlık, Kamu Denetçiliği Kurumu, MİT Müsteşarlığı, MGK Genel Sekreterliği, Diyanet İş leri Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu'nun 2018 yılı bütçeleri ele alındı.

Görüşmeler sırasında söz alan CHP Milletvekili Eren Erdem, Diyanet İşleri Başkanlığı bütçesinin Türkiye’nin en büyük ve kapsamlı bütçelerinden biri olduğunu söyledi. Erdem, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski şoförü, milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı'nın TBMM kürsüsünden Erdoğan için 'Tayyip Erdoğan bizim mabudumuz, liderimiz' sözlerini hatırlattı.


Erdem, "Geçen hafta iktidar partisinin bir milletvekili bir ifade kullandı. 'Erdoğan bizim mabudumuzdur' dedi. Mabut ne demek" diye sordu. AKP'lilerin 'dil sürçmesi' diyerek tepki vermesi üzerine Erdem, "O yapınca dil sürçmesi başkası yapınca dil sürçmesi değil. Her şeye dil sürçmesi yapmayın" dedi.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ