"En son irade-i külliye ne derse o olur"

İstifası beklenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'dan iğneleyici açıklama...
Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur, Avlu Balıkesir 2. etap projesinin temel atma törenlerinde veda gibi konuşma yaparak, “Kıyametimiz koparken fidan dikiyoruz. Koltuğu bırakmamak için, mevki için, makam için fidan dikmiyoruz. Bu işin içinde vefa da var veda da var. Balıkesir için, ülkemiz için Allah’ın hayırlısını nasip etmesini diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Nijerya Cumhurbaşkanı ile düzenlediği ortak basın toplantısında, "3 belediye başkanımız istifalarını verdiler, 3 başkanımız daha verecek" demişti. Bu isimlerin arasında yer alan Balıkesir Belediye Başkanı Edip Uğur, Avlu Balıkesir 2. etap projesinin temel atma töreninde ‘veda’ gibi bir konuşma yaptı.

Balıkesir'de bir temel atma törenine katılan Uğur, şöyle konuştu:


Elimizden gelen gayretle 3.5 yıldır çalışıyoruz. Şimdi burada görmüş olduğunuz gibi 150 dönüm birinci etap alanlarla geliyor, ikinci etabın temelini atıyoruz. AvluBalıkesir, Balıkesir'in merkezi olacak. Ticari alanların, sinemaların olduğu, insanların nefes alacağı yeni bir mekan. İnşallah birazdan temelini atacağız. Yine Çayderesi'nin karşı tarafındaki alan oradaki kentsel dönüşüm hızlı bir şekilde devam ediyor.

'NE İÇİN YAŞIYORUZ, NE İÇİN ÇABALIYORUZ?'

Öyle bir kentsel dönüşüm yapıyoruz ki kimse itiraz etmeden, herkes rızasıyla oluyor. Çünkü Balıkesir biliyor ki Balıkesir gelişiyor. Onlar da diyor ki başkan sağolasın. Fakat son günlerde şahsımla ilgili bir çok söylentiler, ifadeler devam ediyor. Ben bu konuda şunları söylemek istiyorum; eşyanın ömrü var, makamın ömrü var, dünya fani, bu dünya imtihan yeri. Bizler imtihandayız, her işte hayır vardır diyoruz. Ne için yaşıyoruz? Ne için çabalıyoruz? Şu fani dünyada imtihanı kazanmak, bu kubbede bir hoş seda bırakmak.

'KOLTUĞU BIRAKMAMAK İÇİN FİDANLARI DİKMEMEZLİK YAPMIYORUZ'

Ne mutlu bu kubbede hoş seda bırakanlara. Ömrümüzün ne kadar olduğunu cenabı Allah bilir. Ama bize ilahi tavsiye diyor ki; kıyamet koparken elinde fidan varsa onu dik. Şimdi herkes, biz de Balıkesir olacak yaptığımız bu işler, belediyede, devlette süreklilik var, insanlarımız hizmet bekliyor. Biz hizmetlerimizi aksatamayız, varız veya yokuz. Kıyametimiz koparılırken biz fidan dikiyoruz. Koltuğu bırakmamak için fidanları dikmemezlik yapmıyoruz. Dün yanan bir caminin açılışını yaptık.

'İRADE-İ KÜLLİYE NE DERSE O OLUR'

 Bir de irade-i külliye var, bütün kainatı kontrol altında tutan. En son irade-i külliye ne derse o olur. Bu işin içerisinde vefa da var veda da var. Cenab-ı Allah şahsım için hayırlısını niyaz etmesini istiyorum. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ