DSP'den aday olmuştu; HDP'den Celal Doğan kararı

HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç, partisinin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı çıkarmayacağını söyledi.HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç, DSP’den Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Celal Doğan’ı destekleyeceklerini açıkladı.


Yerel seçim stratejilerine ilişkin konuşan HDP İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday çıkarmayıp partilerinin eski milletvekili olan DSP’nin adayı Celal Doğan’ı destekleyeceklerini ifade etti.

“Doğan’ı destekleyeceğiz”

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, Gaziantep’te 31 Mart seçimlerinde izleyecekleri stratejinin belirlenmesi noktasında “Yerel demokrasi buluşmaları” adlı toplantılarda Gaziantep’teki tüm toplumsal kesimlerle bir araya gelip görüş alışverişinde bulunduklarını aktaran Kılıç, Gaziantep halkının katılımcı ve birleştirici bir yerel yönetim sistemi istediği görüşüne vardıklarını dile getirdi. Bu talebe en uygun adayın Celal Doğan olduğunu söyleyen Kılıç, şöyle devam etti: “Biz Celal Doğan’ın Antep’te yaşayan her kesime hitap eden bir aday olduğunu düşünüyoruz. Adaylık noktasında resmi açıklamayı yapmakla halkın beklentisine cevap verdi. HDP olarak Antep’te demokrasiye katkı sunmak adına Celal Doğan’ın aday olmasına sevindik. Demokrasiye destek sunma adına belediye başkan adayı çıkarmayıp, Doğan’ı destekleyeceğiz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ