'Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz'

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'ye sert eleştiriler yönelterek, 'Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz' dedi.
AKP'nin, MHP ile birlikte seçim ittifakına dahil etmek istediği Saadet Partisi'nden (SP) hükümete sert eleştiriler geldi. SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Twitter hesabından gündemi değerlendirdi. Karamollaoğlu, “Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz” dedi.

Gazeteci Deniz Yücel'in serbest bırakılma şekline dikkat çeken Karamollaoğlu, "Amerika’ya “Osmanlı Tokadı” atacaklardı; Merkel’den “Alman Terliği” yediler" yorumunu yaptı.

'ADALET DUYGUSU ZEDELENDİ'


Ülkede adalet duygusunun zedelendiğini, binlerce mağdur yaratıldığını, insanların muhalif oldukları için cezalandırıldıklarını kaydeden Karamollaoğlu şunları söyledi:
"Biz elbette, suçsuz yere, haksız yere kimsenin hapis yatmasını istemeyiz. Ancak Deniz Yücel, Merkel görüşmesinin ardından bir günde serbest bırakıldı.

Hiç kimse kusura bakmasın; kızmasın, darılmasın… Amerika’ya “Osmanlı Tokadı” atacaklardı; Merkel’den “Alman Terliği” yediler.
Ne yazık ki Merkel’le yapılan görüşmenin hemen akabinde böyle bir gelişmenin yaşanması, zaten zedelenmiş olan adalet duygusunu yeniden tartışma konusu yaptı.

'MAĞDURLAR ADALET BEKLİYOR'

Bugün suçsuz olduğu ortaya çıktığı halde hala işe iade edilmeyen, hatta hapis yatan binlerce KHK mağduru var. Hala 28 Şubat’ın zulmüne maruz kalarak içeride yatan masumlar var. Hepsi adalet bekliyor.
Bu insanların adalete kavuşması için illa arkalarında bir Merkel mi olmalı? Bugün Türkiye’de ne yazık ki adalet rafa kaldırılmıştır. Yaşananlar bunu teyit etmektedir.

'VAKIFLAR KAPATILMAKTA HOCALAR TUTUKLANMAKTA...'

Sırf hükümete muhalif oldukları için vakıflar kapatılmakta, hocalar tutuklanmakta. Suçları ne? Muhalif olmak, hükümet icraatlarını tenkit etmek.
Daha önce söyledim, yine söylüyorum; Koçi Bey Risalesinde der ki; “Devlet küfür ile ayakta durur ama zulüm ile ayakta durmaz.” Çünkü, “Adalet mülkün temelidir. Mülk ise devlettir.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ