Demirtaş’tan ‘havuz medyasına’: HDP’de seçimlere giriyor haberiniz var mı?

HDP’nin 1.5 yıldan uzun süredir tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, partisine ve kendisine yer vermeyen TRT, CNN Türk, NTV ve Habertürk'e tepki gösterdi.Avukatları aracılığıyla sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımlarda bulunan HDP’nin tutuklu cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, medyaya yönelik eleştirilerde bulundu. Demritaş, şunları yazdı:


Seçmenlerimizin vergilerini tek bir partinin propagandası için kullanmanız hem günah hem de suçtur. TRT’yi iktidarın borazanı haline getirip kul hakkı yiyen yöneticilere hakkımızı helal etmiyoruz. Yaptığınızın suç kısmıyla da, adil yargının bir gün ilgileneceğine inanıyorum. 

Medyaya yönelik ağır bir baskı olduğu zaten görülüyor. Buna sizlerin gönüllü ambargosu da eklenince seçim kampanyası iyiden iyiye adaletsiz hale geliyor. HDP ve Demirtaş haberlerine de yer vermeyi düşünüyor musunuz? 

TRT’yi anladık da özel kanalların çekincesi nedir? HDP ve Demirtaş haberleri yaptığınızda halen hükümetten birileri, doğrudan sizi arayıp uyarıyor mu? Bizi yok sayarak seçimlerdeki adaletsizliği katmerli hale getirdiğinizin farkında mısınız? 

24 Haziran seçimlerine HDP ve Demirtaş da giriyor ama sanırım sizin bundan haberiniz yok. Aksi takdirde ne diye bültenlerinizde bizimle ilgili haberler, tartışma programlarınızda bir HDP’li olmasın, değil mi (!) Kesin haberiniz yoktu, ama söylemiş oldum şimdi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ