Dayanma o zaman!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "dayanacak hal ve takatimiz kalmamıştır sabrımız sınıra dayanmıştır"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

Bahçeli'nin konuşmasından başlıklar şöyle:

"Türk milleti tarihte eşine az rastlanır bir husumet kapanındadır. Her insanımız kaygılıdır. Milli vicdan Türkiye'nin böyle gidemeyeceğini teyit etmektedir. Ne olmuştur da ülkemiz ateş çemberine düşmüş veya düşürülmüştür. Aziz vatana teröristler nasıl yuvalanmış arkalarına kim ya da kimleri almışlardır. Kargaşa ve kriz heveslileri devrededir. Türkiye'den yeni bir Suriye çıkarma arayışı sürerken gafletle geçireceğimiz bir dakikamız kalmamıştır. Güvenliğimiz budanmakta geleceğimiz buharlaşmaktadır. Milletçe dayanacak hal ve takatimiz kalmamıştır sabrımız sınıra dayanmıştır. 2016 yılı terörün hain yüzü ve saldırılarına kurban gitmiştir.


Terör bir insanlık suçudur. Türkiye hainlerin kanlı eylemlerine mahkum değildir. Ödediğimiz bedeller çok ağırdır. Bu oyunu hep birlikte bozmak durumundayız. Terörizmi yok etmek dışında başka şansımız yoktur.

Teröriste bir Allah'ın kulu nasıl müdahale etmemiş, nasıl kaçmıştır? Stadyum'da, garda, havalimanında, sokaklarda ölüm kol gezmekte. Bu durum karşısında ne yapalım kaderimizmiş deyip sineye mi çekelim? Her seferinde terörü kınıyoruz, bunu yapalım yapmasına da uyanıp kendimize gelelim."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ