CHP'li Böke'den Bakan Şimşek'e ekonomi yanıtı

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter'dan yaptığı açıklamada "seçimlerden sonra Ekonomi politikalarında iyileşme olması çok muhtemel" ifadelerini kullandı. Şimşek'e CHP'li Selin Sayek Böke manidar bir yanıt geldi:
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter'dan yaptığı açıklamada "seçimlerden sonra Ekonomi politikalarında iyileşme olması çok muhtemel" ifadelerini kullandı. Şimşek'e CHP'li Selin Sayek Böke manidar bir yanıt geldi.

Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Twitter'dan yaptığı açıklamada politika setinin seçimden sonra iyileşme göstereceğini söyledi. Bloomberg News'un Türkiye Bürp Şefi Benjamin Harvey'in paylaştığı bir habere yanıt veren Şimşek, "

Umuyorum ki, politik pragmatizmin nihayetinde egemen olacağına inanıyorum. Kural tabanlı piyasa ekonomisi, ileriye dönük tek uygulanabilir seçenektir. Bu nedenle, sağlam ve ihtiyatlı bir politika çerçevesine bağlı kalmaya devam ediyoruz. eçimlerden sora Ekonomi politikalarında iyileşme olması çok muhtemel"  ifadesini kullandı.


I still hope & believe that political pragmatism will ultimately prevail. 

A rule based market economy is the only viable option going forward. 

Therefore, we remain committed to a sound & prudent policy framework. The policy mix is much more likely to improve post elections. https://t.co/nhoQTVZzsx

— Mehmet Simsek (@memetsimsek) 16 Mayıs 2018

Mehmet Şimşek "seçimlerden sora Ekonomi politikalarında iyileşme olması çok muhtemel" sözlerine CHP'li Selin sayek Böke'den manidar bir yanıt geldi. Böke: Demek ki siz de CHP'nin iktidara geleceğini tahmin ediyorsunuz" ifadelerini kullandı.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ