CHP'den İstanbul Valisi'ne abaküslü yanıt: Önce sayı saymayı öğren

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, İstanbul Valiliği'nin Maltepe Mitingi'ne katılanlar için açıkladığı sayıya tepki göstererek, Vali'ye abaküs göndereceklerini açıkladı. Özel, "Vali ya sayı saymayı bilmiyor ya da Saray'ın valisi" dedi.
Maltepe Mitingi'ne kaç kişinin katıldığına dair tartışmalara ilişkin CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel'den açıklama geldi. istanbul Valiliği'nin gece yarısı yaptığı açıklamada Maltepe Mitingi'ne katılanların sayısını 175 bin olarak açıklamasına tepki gösteren Özel şunları söyledi:

'DAVUTOĞLU'NUN DEDİĞİ YERDE 2 MİLYON KİŞİ VARSA, ORADA 3 MİLYON KİŞİ VARDIR'

Biz attığımız her adımı saymışız. Varana kadar 686 bin adım atılmış. Adımımızı saymışız. Kilometremizi saymışız. Alnımızdan akan terin damlasını saymışız. Bunlar şimdi o meydan dolduktan sonra panik olmuşlar. Gece Vali'yi kaldırmışlar. Bir tane yazı kaleme almışlar. Yazım hataları dolu. Efendim 170 bin... Davutoğlu o meydanda miting yaptı. Katılım bunun 4/3'ü kadar yoktu. Dediki 2 milyon kişiyiz burada. Şimdi Davutoğlu'nun dediği yerde 2 milyon kişi varsa, orada 3 milyon kişi vardır. Vali kalkmış diyorki orada 170 bin kişi. Bize polis orada şu anda 1 milyon 600 bin kişi içeride var diyordu. Biz anladık ki bu Vali halkın valisi değil. Bu Vali devletin valisi değil. Bu Vali iktidarın, reisin valisi olmuş. Bir de bir şeyi unutmuş. Sayı saymayı unutmuş. İlkokuldan hatırlayacağı bir şeyi gösterdik ona. Bu abaküs. Sayın Vali bak böyle sayılıyor. Sayı saymayı öğreneceksin.


Özel, Abaküsü Vali'ye göndereceklerini açıkladı.

Cumhuriyet
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ