CHP’de ‘değişim ve dönüşüm kurultayı’ için ilk adım atıldı

CHP’de olağanüstü kurultay için imza süreci başlardı. 15 gün içinde 625 imza toplanırsa, CHP kurultaya gidecek.


CHP’li muhalifler olağanüstü kurultay sürecinin düğmesine bastı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün beraberinde parti kurullarından beş kişi ile birlikte Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Kurultay için ilk imzaların atılmaya başlandığını söyleyen Tüzün şunları söyledi; “Sabah saat 08.30’dan itibaren kurultay delegelerimiz notere koşarak giderek imzalarını vermeye başlamıştır. Kurultayın adı ‘Değişim ve Dönüşüm Kurultayı’ olacaktır. Burada çağrı heyeti olarak sembolik olarak duruyoruz. Demokrasi, Değişim ve Umut Kurultayı için imza atanlara şimdiden teşekkür etmek istiyorum.”


4 SAATTE 100 İMZA

Basın toplantısında Kurultay Çağrı Heyeti olarak partinin kurullarında görev alan 5 kişi de sembolik olarak yer aldı. Bu isimler CHP Parti Meclisi Üyesi Gaye Usluer, CHP Sakarya İl Başkanı Erdoğan Isır, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Kesimoğlu, Karasu İlçe Başkanı Nurhan Aydın, Gençlik Kolları Üyesi Deniz Kahraman oldu.

Yaşar Tüzün, noterde imza veren iki kişinin belgesini göstererek, “Şu saat itibariyle imzaların 100’ü geçtiğini tespit ettik, çok kısa sürede sayının tamamlanacağına inanıyoruz” dedi.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ