CHP, rakiplerini ölümle tehdit eden Bucak'ı Siverek'ten aday gösterdi

Türkiye 31 Mart yerel seçimler için sandık başına giderken, siyasi partilerin aday açıklamları da devam ediyor.
CHP 16 yerde daha adayını belirledi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına, Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel aday gösterildi.


CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, adayı belirlenen 16 yerde daha isimleri açıkladı.

Yaklaşık iki hafta önce yapılan Parti Meclisi toplantısında adaylığı reddedilen, partinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin dünürü, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yine aynı yerden aday gösterildi.

İYİ Parti ile ittifak yapılan ve CHP'de kalan Ankara Etimesgut'ta da Kılıçdaroğlu'nun avukatı Celal Çelik aday gösterildi.

Kılıçdaroğlu Bodrum'da mevcut başkan Mehmet Kocadon yerine Mustafa Sarıhan'ı aday yaparken, İstanbul Maltepe'de beklendiği gibi mevcut başkan Ali Kılıç yeniden aday oldu.

BBC  Türkçe'de yer alan habere göre, parti yönetimi, PM'de gündeme geldiğinde adaylığı tartışma konusu olan Mehmet Fatih Bucak'ı itirazlara karşın Şanlıurfa Siverek'te aday gösterdi.

İlk olarak geçen Kasım ayında MHP'den aday adaylığını açıklayan Bucak, “Ben oraya seçime değil, ölmeye geliyorum. Bir daha Siverek'te bir tane başka partili araba görürsem, kendileri bilir, kendilerine mezar kazmaya başlasınlar” sözleriyle rakiplerini tehdit etmişti.

Bucak daha sonra CHP'ye geçmişti.

Açıklanan diğer adaylar ise şöyle:

Adana - Karataş / Mehmet Yıldız
Antalya – Kaş / Hayri Süt
Hatay – Arsuz / Asaf Güven
Hatay – Kumlu / Rıfat Akkuyu
Isparta – Yalvaç / Erkan Ünal
İzmir – Bayraklı / Serdar Sandal
Konya – Halkapınar / Ahmet Özkaya
Konya – Taşkent / Hilal Ülkü Türedi
Muş – Bulanık / Fikret Hamarat
Samsun – Bafra / Kemal Bütüner
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ