​CHP- İYİ Parti dayanışması iktidar medyasını kızdırdı!

En iyi bildikleri işi yaptılar arşive sarıldılar...
AKP ve MHP'nin girişimiyle 3 Kasım 2019'dan, 24 Haziran 2018'e alınan Cumhurbaşkanlığı ve genel seçimler öncesinde İYİ Parti'nin seçimlere girip girmeyeceği merakla bekleniyordu. Seçimleri öne alma hamlesinin kötü giden ekonominin yanı sıra İYİ Parti'yi devre dışı bırakma amacı taşıdığı da ifade ediliyordu.

İşte tam bu sırada Yüksek Seçim Kurulu İYİ Parti'nin seçimlere girip girmeyeceği konusunda bir karara varamamıştı. Ancak CHP'den şaşırtıcı bir hamle geldi ve CHP ve İYİ Parti kurmayları bugün biraraya gelerek, 15 CHP'li vekilin istifa ederek İYİ Parti'ye geçmesi konusunda uzlaşıya vardı. Böylece İYİ Parti, Meclis'te grup kurabilecek ve yasal olarak seçimlere girmesinin önündeki engel kalkmış olacaktı.

TBMM'de 5 vekili bulunan İYİ Parti'nin milletvekili sayısı böylece 20'ye çıkmış oldu. CHP'li vekillerin İYİ Parti'ye geçişinin YSK'ye de bildirilmesi sonrasında YSK, İYİ Parti konusunda bir karara vardı. YSK'nin açıklamasına göre İYİ Parti seçimlere katılabilecek.


Bu beklenmedik hamle iktidar medyasını da fena kızdırdı. İktidara yakın medyanın amirali Sabah, arşive sarıldı. Akşener'in önceki açıklamalarından oluşan video, Twitter hesaplarından sıklıkla paylaşıldı. Sabah, attığı başlıklarda CHP'yi 'siyaset mühendisliği' ile suçladı:Hükümete yakın isimlerden, Sabah'ta yazılarına yer verilen Ersoy Dede, CHP'li vekillerin açıklaması sırasında verilen fotoğraf için 'utanç fotoğrafı' nitelemesinde bulundu.Arşive sarılanlardan biri de Yeni Akit...


Akit, 5 MHP'linin İYİ Parti'ye geçeceği iddiasını ise 'Kumpas büyük' başlığıyla veriyor. Ancak dikkatlerden kaçmayan ayrıntı ise bazı iktidar medyasında olduğu gibi Yeni Akit de İYİ Parti için Devlet Bahçeli'nin sarf ettiği 'İP' kısaltmasını kullanması oldu...
Star Gazetesi de aynı şekilde arşiv görüntüsüyle...


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ