Canlı yayında İmamoğlu’na ‘dayak atmak’ isteyen sunucu fena ‘dayak yedi’

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, Ülke TV'de Turgay Güler'in sorularını cevapladı.CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nu konuk eden Ülke TV’deki ‘Sıradışı’ programında ilginç anlar yaşandı.


Sunucu Turgay Güler program boyunca sergilediği agresif tavırlarıyla dikkat çekti. İmamoğlu, sürekli sözünü kesen ve konuşma imkanı vermeyen Güler’e tepki gösterirken, iki isim arasındaki tartışmalar sosyal medyada gündem oldu.

Güler’in “Her ne kadar siz ‘HDP ile ittifakımız yok’ deseniz de size yöneltilen en büyük eleştirilerden biri bu. HDP İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde niçin aday çıkarmadı sizce?” sorusu programda tansiyonu arttırdı.


“50 dakikadır terör propagandası yapıyorsun”

Soruyu cevaplarken ‘beka sorunu’ söylemine değinen Ekrem İmamoğlu, yazdığımı okuyorum diyerek Binali Yıldırım’ın sözlerini tekrar etti ve “Bu tartışmada Yıldırım ile aynı düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, “Yaklaşık 50 dakikadır terör örgütünün propagandasını yapıyorsunuz, ama İstanbul’un sorunlarını konuşmak için bana söz vermiyorsunuz.” diyerek Güler’i uyardı.

Karşılıklı ‘gerginsin, terledin’ şeklinde atışmaların yaşandığı programda CHP adayı İmamoğlu’nun aksine, onu sıkıştırmaya çalışan sunucu Güler’in gergin hali uzun süre devam etti.İmamoğlu’ndan sunucuya: Sigara içiyor musun?

İmamoğlu’nun “Sigara kullanıyor musunuz?” sorusu üzerine ne diyeceğini şaşıran Güler, “Böyle bir şey olsa yayında söylenir mi?” diyerek geçiştirmeye çalıştı. İmamoğlu ise gülerek, “İçiyorsanız reklam arasında sigara da için diyecektim.” ifadesini kullandı.

İmamoğlu yayından önceki bin miting programında Ülke TV’nin kendisini davet ettiğini ve ‘boks eldivenleri’ ile hazırlık yapılmış halde kendisini beklediklerini söylemişti. Ancak kendisinin çiçeklerle yayına gideceğini ifade etmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ