Böyle olur Saray'ın imamı: 'Ecevit altını ıslatan Başbakan'dı'

İmamlar toplantısına katılan Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Bülent Ecevit'e hakaret ederek, "Altı bezlenen, altını ıslatan bir başbakandı" dedi.
Karabük’te her ay düzenlenen imamlar toplantısına Türkiye Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman misafir olarak katıldı. Yaman, Bülent Ecevit hakkında konuşurken, 'Altı bezlenen, altını ıslatan bir başbakan' ifadesini kullandı.

Mehmet Yaman konuşmasında, “Geçmiş hükümetlerin bize ne verdiği ortada, bu hükümetten istediğimizi alıyoruz. Geçmişte bu yakınlığı göremiyorduk. Kendine mukayyet olamayan başbakanlardan, altı bezlenen, altını ıslatan Başbakan'dan bu millete ne fayda gelir” dedi.
Sözcü'den Ali Ekben Ertürk'e konuşan Yaman toplantıdaki konuşmasını şöyle savundu: 'O toplantıda geçmiş dönemlerde yaşadığımız sıkıntılardan söz ettim. Ecevit'in sağlık problemleri vardı, bunu herkes biliyor. Asansör olmadan bir üst kata çıkamayan bir başbakan vardı. Sağlık problemi olan Ecevit'e hükümet kurdurdular dedim. '


'DENSİZLİK YAPTI'

Yaman, Ecevit için “Altını ıslatan başbakan” sözünü söyleyip söylemediği konusunda ise 'Söylediğimi hatırlamıyorum, ama söylediysem de özür dilemesini bilirim' dedi.

Müftü Mehmet Bayam ise Ecevit'e hakaret eden imam için, “Kendisini biz misafir ettik. Sendikal faaliyetler hakkında bilgi beyan etmesi için söz hakkı verdik. Ama bu arkadaşımız sendika işlerini aştı. Bizi zora soktu. Böyle konuşacağını bilseydim elbette söz hakkı vermezdim. Densizlik yaptı. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bizler devlet memuruyuz ve bu ülkenin devlet adamlarına laf söylemeyi hoş görmeyiz. Dinimiz, ölülerin arkasından konuşmayı men eder” açıklamasını yaptı.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ