Bakan'ın gönlünden Lexus geçmiş

Mercedes'i bıraktı Lexus'a geçti bakın kendini nasıl savundu...
Almanya- Türkiye arasında yaşanan sorunlar, bu ülkede yayın yapan Bild Gazetesi’nin kendisi hakkında kişilik haklarını ihlal edici ağır ifadeler kullanmasının ardından Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kullandığı Alman malı Mercedes marka makam otomobilini değiştirdi.

Zeybekci, makam otomobilinin değiştirmesinin nedenini soran basın mensuplarına şunları söyledi:

"Bir bakan olarak bütün seyahatlerimizde yerli otomobil demiyorum, Türkiye’de üretilmiş otomobilleri kullanabilmeyi çok isterdim. Ama maalesef çok aşırı seyahat eden birisiyim. Aşırı seyahat ve hızlı seyahat mecburiyetimiz oluyor. Bu performansı gösterebilecek araçlar konusunda seçme aralığımız daralıyor. Dolayısıyla illa ki Alman arabası kullanmak ya da kullanmamak gibi tercihim olmadı. Gönlümden geçeni söyledim sadece. Türkiye’de işçilerimizin emekleriyle fabrikalarımızda üretilmiş araçları kullanabilmeyi isterdim. Böyle bir protesto veya karşı hareket şeklinde yaptığımız bir hareket değildir. Tercihimiz o oldu. Diğer araçlarımızla ilgili de aynı şekilde farklı alternatifleri de değerlendirmek istiyoruz. Bu şekildeki tercihimizi ekibimizdeki diğer araçlara doğru genişleterek devam etmek istiyoruz."
FİYATI MERCEDES KADAR
Japonya'da üretilen Lexus'un fiyatı Mercedes'le başa baş. Araçtaki lüks donanım da Mercedes gibi. Bakan Zeybekçi'nin kullandığı  LS600hL Shimamoku'nun zırhsız modelinin anahtar teslimi fiyatı; 1 Milyon 326 bin TL

Zeybekçi'nin daha önce kullandığı, Mercedes S500'ün fiyatı ise 1 milyon 345 bin TL'ydi. 

Leksus ve Mercedes'in zırhlı modellerinde ise donanım daha lüks ve güçlü hale getiriliyor ve fiyata yaklaşık 500 bin TL ekleniyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ