Bakan Pakdemirli Çiftçiye çattı: Çiftçi çok çalışır az kazanır genel kanun bu

Yaptığı açıklamalar ve tartışmalarıyla gündem olan Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, bu kez de çiftçilere çattı. “Çiftçi çok çalışır az kazanır, genel kanun bu” diyen Bakan Pakdemirli, çiftçilerle temas kurmak için Anadolu’yu gezmeye başladığını anlattıBursa’da bir grup bürokrat ve çiftçilere konuşan Pakdemirli, “Her şeyiniz olabilir, uçağınız, roketleriniz, hatta uzay mekiğiniz olabilir ama buzdolabı boşsa bunun bir anlamı yok” cümlelerini sarf etti. Bakan’ın sözleri, kötü ekonomik gidişata rağmen milli uçak, milli uydu gibi AKP’nin her seçimde malzeme yaptığı seçim projelerini akıllara  getirdi.


Bursa’nın Karacabey Ziraat Odası binasının açılış töreninde konuşan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Çiftçi çok çok çalışır, az az kazanır. Bunun genel kanunu ne yazık ki böyle.” sözleri ile üretimde temel ihtiyaçların maliyetini düşürmeye çalıştıklarını savundu.

“UFACIK PROBLEMLER ANKARA’YA VARMADAN DAĞ OLUYOR”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bursa’da gerçekleştirdiği bazı ziyaretlerin ardından Karacabey ilçesi Ziraat Odası’nın binasının açılışını gerçekleştirdi. Açılış töreninde çiftçilerin sorunlarına değinen Bakan Pakdemirli, “Bürokratlar ve genel müdürler ile Türkiye’deki tüm illeri ziyaret etmeye başladık. Bu sırada gördüm ki ufacık problemler, Ankara’ya varmadan dağ gibi oluyor. Bizim daha çok sahada olmamız, vatandaşa ve üreticiye dokunmamız lazım.” dedi.

“ÇİFTÇİ ÇOK ÇALIŞIR AZ KAZANIR, GENEL KANUN BU”

“Bizim tarım politikalarını yazarken danışmanlara ihtiyacımız yok. ‘En büyük danışmanımız, köylümüz ve çiftçimiz’ diyerek, 81 ili dolaşmaya başladım.” diyen Bakan Pakdemirli, çiftçinin üretim maliyetlerini düşürmek için çalışma yaptıklarını vurguladı. “Çiftçi çok çok çalışır, az az kazanır. Bunun genel kanunu ne yazık ki böyle.” şeklinde ifade eden Pakdemirli, “Son dönemde hızlı bir şekilde artan döviz kurlarından dolayı gübre, yem, ilaç fiyatları arttı. Bunların hepsini biliyoruz. Günbegün bütün üreticilerin üzerinde inanın sizlerin adına baskı kuruyoruz.” dedi.

“BUZDOLABI BOŞ İSE UZAY MEKİĞİNİN BİR ANLAMI YOK”

Gübre üreticileri ile kurdukları temaslarda “’Tamam bir iki ay döviz kurları çok arttı ama şimdi geriye geldi. Hadi bunları düşürün” dediklerini anlatan Bakan Pakdemirli, “Olmazsa olmazımız, Türkiye’nin üretimi, sizlerin üretmeniz. Bir ülkede tarım, savunma kadar önemli. Her şeyiniz olabilir, uçağınız, roketleriniz, hatta uzay mekiğiniz olabilir ama buzdolabı boşsa bunun bir anlamı yok. Buzdolabını dolduran da sizlersiniz. Gelecek yılın çok daha bereketli ve verimli olacağına inanıyorum” dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ