Bahçeli'nin elini öpen İYİ Parti'li vekil MHP'ye geçti

MHP lideri Devlet Bahçeli, kongrede liste dışı bırakılan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz'ı partilerine davet etti. Arkaz bu davet üzerine MHP'ye geçti.
MHP lideri Devlet Bahçeli TBMM açılışında elini öpen ve İYİ Parti’nin kongresinde yönetime alınmayan Hayati Arkaz’ı, “sistemli bir şekilde saldırılara maruz kalmış ve dışlanmıştır” diyerek partisine davet etti. Arkaz da daveti kabul ederek MHP’ye geçti.Bugün ilk olarak bir grup gazetecinin sorularını yanıtlayan Bahçeli, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Sayın Hayati Arkaz’ın el öpme olayından sonra ‘sistemli bir şekilde saldırılara maruz kaldığını ve dışlandığını’ ifade ederek şunları söyledi: “En son olarak da İP’in 2. Olağanüstü Kurultayı’nda GİK listesinin dışında bırakılmıştır. Değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz ve benzeri durumdaki arkadaşlarımızı yakından takip ediyoruz. MHP olarak öncelikle değerli dava arkadaşımız Hayati Arkaz’ı partimize davet ediyoruz. Kamuoyunun bilgi ve taktirine sunarız.”

VEKİL SAYISI 41’E DÜŞTÜ

Bahçeli’nin bu daveti üzerine de Arkaz, “Benim için büyük bir onurdur” diyerek MHP’ye geçme kararı aldı. Bir süredir mevcut partisinden kopuk olduğunu belirten Arkaz, sürecin kurultayla ilgili olmadığını söyledi. Böylece İYİ Parti milletvekili sayısı 41’e düştü.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ