'Avrupa'da özgürlük istiyoruz, Türkiye'de yasak seviyoruz'

Berna Laçin, sosyal medya hesabından Milliyetçi Hareket Partisi'nin Genel Başkan adaylarından Meral Akşener'in, CHP'li Selin Saye Böke ve Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın konuşmalarının yasaklanmasıyla ilgili tepkisini gösterdi.
Türkiye ile Hollanda arasındaki kriz, AKP hükümetinin tek kadın bakanı olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın, bu ülkede konuşturulmaması üzerine çıkmıştı. Hollanda'nın bu tutumu da, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, AKP'lilerce çok sert ifadelerle eleştirilmişti. Ancak Türkiye'de dün, 16 Nisan referandumunda anayasa değişikliğinin neler getireceğini anlatmak isteyen ve neden “hayır” oyu verilmesi gerektiğini anlatmak için kampanya yapmak isteyen üç kadın siyasetçinin konuşmaları engellendi.

BERNA LAÇİN’DEN TEPKİ

Oyuncu Berna Laçin, ifade özgürlüğüne yönelik bu yasaklamanın yurt içi ve yurt dışı olarak farklı şekilde uygulanmasına tepki gösterdi ve hemcinslerine uygulanan bu konuşma yasaklarıyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.


İŞTE LAÇİN’İN O PAYLAŞIMLARI

Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ