Arınç, Erdoğan’dan yetkilerini Gül, Davutoğlu, Babacan ve kendisiyle paylaşmasını istemiş

Bülent Arınç, 24 Haziran seçimleri sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve Erdoğan’a sorumluluklarını paylaşmasını önerdiğini söyledi.
Eski TBMM Başkanı ve AKP Kurucularından Bülent Arınç’ın, sorumlulukları paylaşması için Erdoğan’a önerdiği isimler ise yeni parti kuracağı konuşulan Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve kendisi.


ARINÇ ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR

Bülent Arınç zaman zaman yaptığı çıkışlarla şaşırtmaya devam ediyor. Arınç geçtiğimiz günlerde yeni bir parti kurulmasını asla affetmeyeceğini açıklamış, beka tartışması konusunda ise Erdoğan’ı kızdıracak sözler söylemişti.

BİZE ÖZEL GÖREV VERİN DEDİM

Bir televizyon kanalında konuşan Bülent Arınç, Erdoğan ile yaptığı görüşmeyi anlattı. Erdoğan’a sorumluluklarını paylaşması önerisinde bulunduğunu belirten Arınç, “Çok iyi bir diplomasi kadromuz var. Abdullah Bey olur, Davutoğlu olur, Ali Babacan olur, ben olurum veya bir başkası olur. Bize özel görev verin” dediğini aktardı.

Ancak Erdoğan’ın “Bu trenden inenler bir daha asla binemezler” sözleri, Arınç’ın teklifinin kabul görmediğini gösteriyor.

YENİ BİR PARTİNİN BAŞARI ŞANSI YOK

Yeni parti iddiaları hakkında da konuşan Arınç, “Yeni parti kurulsa bile başarı şansı yok çünkü Türkiye 2001 şartlarında değil” dedi. Arınç, “2001’de AK Parti’yi kurarken, başka bir partinin içinden gelerek yeni bir parti kurmadık. Fazilet Partisi kapatılmıştı. Kendimiz bir sorgulama yaptık, bir kısım arkadaşlarımız yine Erbakan Hocamızın gösterdiği istikamette Saadet Partisi’ni kurdu. Biz böyle bir partiye gitmeyeceğimize karar verdik, gidip hocamıza da durumu anlattık. Ondan sonra kendi partimizi kurduk” ifadesini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ