Altan Tan'dan Saadet Partisi için açıklama

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan'ın yeni seçimde HDP'den aday olmayacağına ilişkin açıklamasından sonra Saadet Partisi'nin aday olacağına ilişkin iddialara açıklık getirdi.
HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Saadet Partisi'nden aday olacağı iddialarına açıklık getirdi.

HDP’den aday olmayacağını açıklayan Tan, Saadet Partisi'nden adaylık teklifi aldığını ve konuyu değerlendirdiğini söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu bugün Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamada Altan Tan'ın kendi listelerinden seçime girebileceğinin işaretini vermişti.


Gazete DuvaR'dan Hacı Bişkin'in haberine göre, Diyarbakır'da seçim sürecinin başlamasıyla birlikte kurulan 'Kürdistani Seçim İttifakı'nda HÜDA PAR ile birlikte HDP'nin de yer almamasını eleştiren Tan, partinin ‘marjinal sol'la işbirliği yapmayı tercih ettiğini belirtti.

'SAADET PARTİSİ DİNDAR KÜRTLERİN BAZILARINA ADAYLIK TEKLİFİNDE BULUNDU’

Tan, "HÜDA PAR'a da kapıyı kapattı, Kürt ittifakına da kapıyı kapattı. Bu kendi tercihleridir ama doğru olmadı" dedi.

Tan, Saadet Partisi'nden aday gösterileceği iddialarına ilişkin ise şunları söyledi:

"Saadet Partisi dindar, muhafazakâr Kürtlerin bazılarına adaylık teklifinde bulundu. Bana da adaylık teklifinde bulundular. Bu teklifi değerlendiriyoruz. Ama daha son nokta konulmuş değil. Diğer arkadaşlarımızla birlikte bunu değerlendiriyoruz."


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ