Akşener’den Erdoğan’a: Fesli müptezeli ziyaret eden Diyanet Başkanı’nı görevden alın

Akşener, “Şunu iyi dinle Türkler için I. Dünya Savaşı İzmir’de düşmanın denize dökülmesiyle bitmiştir. I. Dünya Savaşı’nı kabul etmeyen ve İstiklal Harbi’ni başlatan Meclis’i temsilen neden gittiniz oraya? Mondros’u kutlamaya mı gittiniz?” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Eli Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu ziyaretine de çok sert tepki gösteren Akşener, Erbaş’ın görevden alınması çağrısında bulundu.

Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener’in açıklamaları özetle şöyle:


18 ADAMIZA ADANAN PAPAZLARA DA GİDECEK MİSİN?

“Türk milleti dün işgale izin vermediği gibi bugün de yarın da izin vermeyecektir. Bir tarafta ezana dil uzatanlarla mücadele diyoruz. Diğer tarafta kurucu iradeye savaş açanlarla. Cuma hutbesinde Cumhuriyet’in kurucularına bir Fatiha’yı çok görenler bir müptezele ziyarete gitti (Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu’nu ziyareti). Dün sosyal medyadan sordum bugün buradan da soruyorum: İşgal altındaki 18 adamıza atanan papazlara da gidecek misin?”


TARİHİ, FESLİ MÜPTEZELDEN DEĞİL BİZDEN ÖĞRENİN

“Atatürk’e hakaret eden bir adama gidecek başka bir gün yok muydu? Oraya o adamın bağlı bulunduğu dış merkezlere mesaj vermek için mi gittin? Sayın Cumhurbaşkanı size sesleniyorum tarihi, dizilerden ve fesli müptezelden öğreniyorsunuz. Bu içimizi acıtıyor. Tarihi ‘Keşke Yunan kazansaydı’ diyenden değil gel bizden öğren. O adamı danışmanlığınızdan, Diyanet İşleri Başkanı’nı da görevden alın.”

KRİZ SARAY’I TEĞET GEÇMİŞ 48 YENİ ARAÇ ALINIYOR 

“Kriz, Saray’ı teğet geçmiş. 48 yeni araç alınıyor. İktidar, muhalefete oy verenleri ateşe atıp AKP’ye oy verenleri kurtarmış değil. Kendine oy verenlere sırtını döndü, vatandaşı unuttu. Ağlak müteahhiti kurtarma planı hazırlayıp burs isteyen öğrenciye fırsatçı diyor. İş isteyeni fırçalıyor destekleri kesmek için fırsat kolluyor. Buradan ilan ediyorum 31 Mart’tan itibaren İyi Parti olarak o yandaşlara verdiğin paraları toplayacağız. O paralar vatandaşa anasının ak sütü gibi helaldir.”

SARAYIN HURMA AĞAÇLARI İTHAL MAKİNE İLE ISINIYOR AMA… 

“Saray’ın bahçesine dikilen hurma ağaçları üşümesin diye yurt dışında makine getirtiyor ama vatandaş bu kış üşüyecek mi diye düşünmüyor. 81 milyon hurma kütüğü değil ki insan evladı. Doğalgaz uçtu. Kömürün, odunun fiyatı fırladı. Ne yakacak bu millet?

Saray’dan bir çık, katrilyonluk uçaktan in üç yüz araçlık konvoyundan çık. Erdoğan’a bir çağrıda bulunuyorum: Asgari ücret bin 603 TL. Canlı yayında bir evin masraflarını ayır. Buradan cebinde tek kuruş kalırsa biz susup oturalım bir daha hiç konuşmayalım.”

SİZ UÇTUNUZ MİLLET SÜRÜNMEYE DEVAM EDİYOR 

“Ekonomide kurutuluş savaşı veriyoruz deyip kendi maaşına yüzde 26 zam yapmak cepheden kaçmak demektir. Ülkeyi uçuracağım diye yola çıktı bir tek sizler ve çevreniz uçtu millet sürünmeye devam ediyor.

177 bin öğretmen açığımız var 400 bin atanamayan öğretmenimiz var. İntihar eden gencecik öğretmenler var. Yapın şu atamaları diyoruz kaynak yok diyorlar. Çeşitli bahanelerle kadroya almadığın taşeronları soruyoruz yukarı bakıyor. Ama konu Suriyeliler olunca para çok.”

SURİYELİ ÖĞRENCİYE TAM BİN 200 TL BURS

“Doğu illerimizde nüfus çoğunluğu yakalanma üzere. Ev sahibi Suriyeliler, Türkler mülteci. Sağlık hizmetleri bedava, dükkan açana vergi yok. Burs isteyen öğrenciye beleşçi deniyor ya, Suriyeli öğrenciye tam bin 200 TL burs veriliyor.”

HABUR’DA OSLO’DA HDP İLE EL ELE DEĞİL MİYDİNİZ? 

“Fırat’ın doğusu batısı demeden bölgedeki terör temizlenmelidir. Gerekirse bir kara harekatıyla bölge tamamen kontrol altına alınmalıdır. ABD 3 teröristin başına ödül koymuş. Bırakın bunları da yerini bildiğiniz o teröristleri paketleyin Türkiye’ye verin.

İktidarın başı memuruyla cevap verdi. AKP ile HDP yanyana getirmek beyhude bir çabaymış. Onları ben yanyana getirmedim ki. Habur’da Oslo’da siz yanyana, ele ele değil miydiniz? Çadır mahkemelerde teröristler rahatsız olmasın diye Türk bayrağını indirdiniz.” 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ