Akşener: İlk defa bir iktidar inkar ederek krizi çözeceğini sanıyor

Akşener, partisinin grup toplantısında 31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı adaylarını açıkladı.


İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında bazı yeni adayları açıklarken, Mersin’in halen görevde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a da rozet taktı ve İyi Parti’nin adayı olduğunu ilan etti. Kocamaz kısa süre önce MHP’den istifa etmişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında 31 Mart yerel seçimleri öncesi bazı adaylarını açıkladı.


Isparta Belediye Başkan Adayı Gökmen Gökmenoğlu, Elazığ Belediye Başkan Adayı Ali Şekerdağ ve Niğde Belediye Başkan Adayı Mümin İnan oldu. Mersin’e görevdeki Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz aday gösterildi. Afyon adayı ise Mahmut Koçak olarak belirlendi.

İKTİDAR İNKAR EDEREK KRİZİ ÇÖZECEĞİNİ SANIYOR

Akşener konuşmasında AKP’nin ekonomi politikalarına yüklendi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD Başkanı Donald Trump ile olan ilişkisini eleştirdi:

“Milletin tek gündemi ekonomi, derdi hayat pahalılığı, geçim darlığı, işsizlik, çoluk çocuğunun geleceği. İktidara göre her şey güllük gülistanlık. Sofralarda etler havaya uçuyor, o kadar alışveriş yapıyoruz ki poşet taşımaktan belimiz kırılıyor. Elektrik faturalarına bakmıyorlar. İlk defa bir iktidar inkar ederek krizi çözeceğini sanıyor. Bu hayat pahalılığının sebebi stokçu çiftçiler ve esnafmış.

Daha geçen hafta bir bakan, ekonomik tablodan yine Amerika’yı sorumlu tuttu. İki günde sayın Erdoğan, ABD Başkanı Trump’a ‘sevgili dostum’ diye hitap etti. Amerika dost mu düşman mı adını koyun bilelim.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ