Akşener: Başıma silah dayasalar Cumhur İttifakı içinde yer almam

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, KRT TV Özel yayınında soruları cevapladı. Akşener, 'İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’na geçmesi mümkün değildir. Başıma silah dayasalar Cumhur İttifakı’nın içinde yer almamız mümkün değil' dedi.
Siyaset gündemini meşgul eden ‘evine dön’ çağrısı etrafındaki tartışmalar sürerken İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den konuyla ilgili yeni bir açıklama geldi. KRT TV Söz Meclisi programında Çiğdem Akdemir’e konuk olan Meral Akşener, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin davetini AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a yönelik ‘parmak sallama’ gibi algıladığını belirtti.

ERDOĞAN MESAJIMI ALGILADI BAHÇELİ’NİN KASTI MEÇHUL KALDI

“Sayın Devlet Bahçeli, aslında 6 ayda bir partimize davet çıkarıyor. Ama beni hariç tutardı şimdiye kadar. İlk defa beni davet etti. Bu ev sözü yani özellikle kocaman yazılmış ev sözü MHP’ye dön anlaşıldı. Fakat ben o mesajı benden ziyade Sayın Erdoğan’a yönelik parmak sallama gibi algıladım. Dün mü önceki gün mü yapılan açıklamanın da aynı şekilde yapıldığını düşünüyorum. Parlamenter sistemle ilgili aynısını düşünüyorum. Çünkü, ben de cevap olarak dedim ki Sayın Erdoğan’a, ‘Ya ortağınla biraz ilgilen, biraz ilgisiz kalındığı zaman dönüp her seferinde bize bir şey söylüyor’ Erdoğan benim mesajımı algıladı. Benim eve dönme çağrısını tercüme etti. ‘Eve dön’ çağrısında evi MHP değil Cumhur İttifakı diye tanımladı. Sayın Bahçeli’nin neyi kastettiği meçhul kaldı” diye konuştu.


BİRBİRİNE SİNKAFLI KÜFREDENLER ETLE TIRNAK OLDU

İyi Parti’yi kolay şartlar altında kurmadıklarını, bir ev gibi düşünülürse helal lokma yenilen bir ev olduğunu ifade eden Akşener, Cumhur İttifakı bileşenlerini, “Birbirlerine sinkaflı küfür edenler etle tırnak gibi bir araya geldi. Ben bunu yapmam. Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde Cumhur İttifakı içinde yer almamız mümkün değil! Başıma silah dayasalar mümkün değil” şeklinde eleştirdi.

DEVA VE GELECEK PARTİSİ’Nİ MİLLET İTTİFAKINDA GÖRMEK İSTERİM

Akşener, yeni partiler DEVA ve Gelecek içinse “Millet İttifakında görmek isterim,” yorumunu yaptı. Albayrak’ın CNN Türk’teki açıklamalarına Akşener, “Dolar arttıkça para halktan çıkıyor. Bunu bilmeyen Bakan, Ekonomi Bakanı olmuş,” eleştirisini yaptı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ