Akşener: Bahçeli beni tutuklatmak istedi

MHP'den ihraç edilen Meral Akşener, MHP lideri Devlet Bahçeli'yle ilgili "İki şey yaptı. Bir bana parti kurdurmaya çalıştı, bir de beni tutuklatmak istedi" dedi.
Genel Başkanlık iddialarından vazgeçmediğini söyleyen Meral Akşener, “7 Haziran’dan veri Sayın Bahçeli bana parti kurduruyor” dedi. Cumhuriyet Gazetesi’nden Ayşe Sayın’a konuşan Akşener, Bahçeli’nin kendisini tutuklatmak istediğini söyledi.

Akşener şunları söyledi:

“Ben genel başkanlık iddiamdan vazgeçmiş değilim. MHP’deki iddiadan bir vazgeçiş yok. Referandumda evet de çıksa o talep geri çekilmiş değil. Parti kurma konusuna gelince; 7 Haziran’dan beri sayın Bahçeli bana parti kurduruyor. Henüz kendisinin seçtirdiği bir milletvekili olarak yanındayken, önce Abdullah Gül ile Serpin Manyas tesislerinde görüştüğümü iddia etti. Arkasından Sapanca’da Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik’le görüştüğümü iddia etti. İddia ediyorum, ben bir parti kuracağım desem, tosun keser. Bu ayak altından gitsin diye… İki şey yaptı bir bana parti kurdurmaya çalıştı çok, bir de beni tutuklatmak istedi. Benim aldığım duyum, AK Parti bünyesinden aldığım duyum hep şöyle: Yani gidilip gidilip, şu kadını hiç değilse 15 gün tutuklayın dendiğine dair pek çok şey söylendi, onların yalancısıyım. Parti kurmamı da çok arzu etti. Eğer ajandanızda ek bir madde varsa, o zaman pek çok düzeneği elde tutmak zorundasınız. Yani çok net olamazsınız, kapıları hep yarım aralık bırakmak durumundasınız. Onun için benim dilimden de gördüğünüz gibi, çalışmamdan da gördüğünüz gibi, gerçekten bir ajandam yok. Yarını Allah bilir, Allah kerim ama öncelik arkadaşlar. Onlar karar verecek.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ