AKP’li Ünal: Ensar Vakfı AKP’nin eğitim politikasını belirliyor

AKP vekili Ünal, çocuk istismarıyla tanınan Ensar Vakfı’nın AKP’nin eğitim politikasının belirlenmesinde çok etkili olduğunu söyledi.
AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Ensar Vakfı'nın Antalya'da düzenlediği, "6. Büyük Türkiye Buluşması" toplantısına katıldı. Aydın Ünal, burada yaptığı açıklamada Ensar Vakfı'nın "bir sivil toplum örgütü" olarak Türkiye'nin demokratikleşmesinde, gençlerin eğitiminde çok önemli bir sorumluluk üstlendiğini savundu. 

Karaman'da çok sayıda öğrenciye tecavüz olayıyla gündeme gelen Ensar Vakfı'nın siyasetle ilişkisinin diğer sivil toplum örgütlerinin siyasetle ilişkisi gibi olmadığını vurgulayan Ünal, "Ensar Vakfı, AK Parti'nin kuruluşunda, AK Parti'nin politikalarının belirlenmesinde birçok sivil toplum örgütümüzle çok etkili oldu. Şu anda da en önemli eğitim politikalarının daha yaygın ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi için Ensar Vakfı görüş ve düşüncelerini hükümetle paylaşıyor" diye konuştu.

Karaman’da Ensar Vakfı ve KAİMDER’e bağlı yurtlarda yaşları 8 ila 10 arasında değişen 10 çocuğa öğretmenleri tarafından tecavüz edildiği belgelenmişti.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ