AKP’de büyük anket alarmı!

‘Yüzde 32 kararsız’ seçmen ve ‘İYİ Parti’
AKP yönetiminin son dönemde yaptırdığı anketler üzerinden yeni stratejiler oluşturmaya çalıştığı, il yönetimleri ve belediye başkanlıklarında yapılan tasfiyelerle birlikte, belli başlı konularda ‘dil ve üslup’ uyarılarında da bulunulduğu belirtiliyor.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan’ın kulis haberine göre AKP, ‘gri alan’ olarak tanımladıkları kararsızlara yöneliyor. İYİ Parti kurulmadan önce yapılan araştırmalarda, kararsızların oranının yüzde 32’ye çıktığı ve mevcut partilere mesafeli durdukları saptandı. Kararsızların bu oranla, AKP’nin iktidara geldiği dönemdeki orana yaklaştığı, bu tür kararsızların yeni parti oluşumlarını ortaya çıkardığı ve oyların buraya evrildiği yorumları yapıldı.

ATATÜRK VURGUSU


Bu çerçevede ‘merkez sağ ve liberal’ seçmenin partiyle bağının yeniden kurulması için planlama yapılıyor. AKP kulislerinde, 29 Ekim kutlamalarında Atatürk’e yönelik coşkulu dil ve ifadelerin kaynağının da bu olduğu iddia ediliyor. Cumhuriyet ve Atatürk’le sorunu olmayan muhafazakâr seçmenin partiden uzaklaşmasını önlemek için bir dizi önlem alındığı dile getiriliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ