'AKP korku ile seçmenini elinde tutmak istiyor, korkunun ecele faydası yok'

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "AK Parti korku ile seçmenini elinde tutmak istiyor; fakat korkunun ecele faydası yok. Türkiye, yerel yönetimlerde bir değişime ihtiyaç duyuyor" dedi.Karamollaoğlu, parti genel merkezinde, basın toplantısı düzenledi. Yerel seçimlerle ilgili değerledirmelerde bulundu. "Lakin bunlardan bazıları bizi hayrete düşürüyor. Bunun son örneği bir iktidar milletvekilinin yaptığı açıklamadır" diyen Saadet lideri, şöyle devam etti:


"Diyor ki sayın vekil, 'Kazanamazsak tüccarlar kaybedecek, başörtülüler caddelerde yürüyemeyecek, esnaflar huzurlu olmayacak, silahlı çeteler yine şehirde peydahlanacak, esnaf yine ikinci vergiye tabi olacak'. Bu ne tedirginlik ne telaş? Adeta bu seçimi kaybedeceklerini görüyorlar. Bu 'ikinci vergi' dediğiniz şey AK Parti iktidarında, çözüm sürecinde ortaya çıkmış bir mesele değil mi? Yani korkuttuğunuz şey bile sizin eseriniz. Yahu bu bir yerel seçim, yerel meselelerle alakalı yönetici seçimi yapacağız; iktidar değişikliği değil. Bakınız 1989'da ANAP yerel seçimleri kaybetti, sonucunda kıyamet kopmadı. AK Parti korku ile seçmenini elinde tutmak istiyor; fakat korkunun ecele faydası yok. Türkiye, yerel yönetimlerde bir değişime ihtiyaç duyuyor. Bunu kimse görmezden gelemez."

Artı Gerçek'te yer alan habere göre, Karamollaoğlu, yerel seçime yönelik hazırlıkların sürdürüldüğünü ve pazar günü adayların tamamına yakınını açıklayacaklarını söyledi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ