Aile Bakanlığı'nın başarısız 2016 yılı!

Hollanda ile ilgili krizde büyük rol oynayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Sayan Kaya'nın bakanlığı 2016’da birçok alanda hedefi tutturamadı.
Cumhuriyet gazetesinden Şeyma Paşayiğit’in bakanlığın faaliyet raporundan aktardığı rapora göre birçok hedefin gerçekleştirilme oranı ‘sıfır’ olarak belirlendi.

Kadın, çocuk, engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazilerin haklarının korunmasına ilişkin koyulan hedeflerden sadece bir tanesine, ‘Çanakkale Zaferi için 81 ilde mevlüt okutma’ planına sadık kalındı.

Rapora göre, ‘çocuğa yönelik şiddetin önlenmesi için ulusal eylem planı’, ‘ücretsiz özel kreş ve gündüz bakımevi hizmetinden yararlanan çocuk oranı’, ‘hizmetlerden memnuniyet oranı’, ‘bakım, koruma ve rehabilitasyon kuruluşlarındaki hizmetlerin standartlara uygunluk oranı’, ‘çocuk destek ve gelişim programının uygulama oranı’, ‘Aile Sosyal Destek Programı danışmanı ile ilişkilendirilen aile oranı’, ‘boşanma danışmanlığı alanlarının sayısı’ gibi alanlarda da artış hedefine ulaşılamadı.


Hedeflerdeki ‘sapma’nın gerekçesi ise ’15 Temmuz şehitleri ve gazilerine yoğunluk verilmesi’ ve ‘ülke genelindeki yasın uzun sürmesi.’
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ