"Afrin'e siyasetçiler paralı askerlik yapan kendi çocuklarını göndersin"

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP’de, "MHP’de, CHP’de ve İYİ Parti’de hangi siyasi çocuğuna paralı askerlik yaptırmışsa çocuğunu Afrin'deki operasyona göndersin" dedi.
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "1 hafta içerisinde ne yapacağımızı göreceksiniz" ifadelerinin ardından Milli Güvenlik Kurulu'nda da operasyona yeşil ışık yaktığı görüldü.
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AK Parti'ye destek için kefen giyip 'Ölmeye geldik' eylemi yapan kişilerin olası bir Afrin operasyonunda başrolde olması gerektiğini kaydetti. Meral Akşener de  'Ölmeye geldik' ifadeleriyle eylem yapan AKP'lileri gündeme getirerek konuya dahil oldu.

 Akşener, sosyal medya hesabı Twitter'dan Afrin opersayonu ile ilgili olarak şunları yazdı:


 "Bütün siyasi partilerde; Ak Parti’de, MHP’de, CHP’de ve İYİ Parti’de hangi siyasi çocuğuna paralı askerlik yaptırmışsa, 40 yaşını geçmemiş çocuklarının tamamının askere alınmasını ve Afrin harekatında başrolde olmasını talep ediyorum."
 
"ANNELERİNİN DANTELLİ ÖRTÜLERİYLE…"

 "Özellikle “one minute” olayından sonra, annelerinin dantelli masa örtüleriyle ölmeye ölmeye geldik diye bağıran şu kefenli tosunların da isim isim tespit edilip, mutlaka askere alınmasını ve Afrin operasyonunda başrolde yer almalarını tavsiye ediyorum."

 "İNCİRLİK ÜSSÜNÜ KAPATACAKSIN"

 "Afrin’e operasyon yapmak için öncelikle İncirlik üssünü kapatacaksın, Malatya’daki üssü kapatacaksın. Yüreğin yetiyorsa bunları yapacaksın; ondan sonra elin güçlü olarak bunlarla masaya oturursun."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SİYASET HABERLERİ